Лептин: все, що потрібно знати про регуляторі здорового ваги в організмі
26.05.2019 644 0 newsdaily.org.ua

Лептин: все, що потрібно знати про регуляторі здорового ваги в організмі

В закладки

Лептин: все, що потрібно знати про регуляторі здорового ваги в організмі

© dima_sidelnikov/IStock

Не всім вдається скинути зайву вагу, навіть якщо вони їдять здорову їжу і займаються спортом. І справа не в тому, що ви їсте багато, або в тому, що вам не вистачає сили волі. Проблема може полягати в тому, що у вашому організмі стався дисбаланс лептину та греліну. Мало хто чув про них, але правда в тому, що один з них допомагає зберегти здорову вагу, в той час як інший змушує людину їсти більше, ніж потрібно. Care2 розповіли про те, чому важливо відновити баланс гормону лептину і як він впливає на ваш процес схуднення.

Трохи про грелине

©KatarzynaBialasiewicz/IStock

Це пептидний гормон, що секретується клітинами слизової оболонки шлунка, підшлункової залозою і гіпофізом у головному мозку. Він посилає сигнал у мозок про те, що ви голодні, що означає, що він стимулює апетит. Рівень греліну як правило високий перед прийомом їжі і низький після прийому їжі. Приборкання цього гормону є одним із способів досягти здорового ваги.

Що таке лептин?

Його ще називають гормоном насичення. Він каже вашому мозку, що ви вже наситилися, завдяки чому ми не їмо і не перекушуємо весь день. Крім того, гормон говорить вашому організму спалювати калорії. Якщо рівень цього гормону буде низьким, людина ризикує розпочати переїдати.

Гормон також допомагає збалансувати інші гормони та енергетичні рівні, тому так важливо, щоб змусити її працювати правильно. На жаль, є люди, тіла яких не реагують нормально на лептин, тому потрібно знати, як стабілізувати рівень лептину та реакцію організму на нього.

Ці два гормони взаємопов'язані, тому ми не голодуємо і не переїдаємо. Згідно з дослідженнями, результати яких опубліковані в Archives in Pharmacal Research, останнім часом резистентність лептину вважається важливим чинником ожиріння і надмірної ваги. Як же допомогти своєму організму? Ось способи контролювати рівень гормону:

Відмова від споживання оброблених продуктів

© Pixabay/Pexels

У їх склад зазвичай входить цукор, рафінований вуглевод і добавки, які змушують організм неправильно реагувати на лептин. Скоротивши їх споживання або відмовившись від них, ви допоможете своєму організму швидше схуднути.

Скорочення споживання цукру

Виключивши цукор зі свого раціону, ви досягнете балансу рівня лептину. Все тому, що, коли цукор метаболізується у ваших жирових клітинах, жир викликає сплески гормону, що негативно відбивається на загальному стані вашого організму.

Дієта з високим вмістом жирних кислот

©Pixabay

Омега-3 жирні кислоти, які є у складі жирної риби, мелених насіння льону або олії льону, насіння конопель або конопляного масла, насіння гарбуза, сирих волоських горіхів. Ці продукти допомагають відновити рівні лептину, завдяки чому ви будете почувати себе ситим протягом декількох годин після їжі.

Продукти рослинного походження

Їжте більше овочів, горіхів, насіння, бобових і цільнозернових продуктів. Більшість знають, що ці продукти – основа здорового раціону, просто треба їсти їх якомога більше.

Читайте також Дієта з високим вмістом насичених жирів здатна блокувати в мозку сприйняття ситості

Чому нам завжди хочеться їсти і як контролювати свій апетит
© Danilo Acosta/Flickr Головна причина того, що ми постійно відчуваємо голод – гормон лептин. Він є ключовим речовиною, що регулює енергетичний обмін в організмі. Як
Просте пояснення, чому вам постійно хочеться їсти
© monkeybusinessimages/IStock Гормон лептин — основна причина, по якій страждають надмірною вагою люди не можуть контролювати свій апетит. Що таке лептин та як зменшити
Дієта з високим вмістом насичених жирів здатна блокувати в мозку сприйняття ситості
© JulijaDmitrijeva/IStock Одним з переваг дієти з високим вмістом жирів і низьким вмістом вуглеводів, крім втрати ваги, є те, що жир є елементом, що забезпечує ситість.
5 видів гормонів, з-за яких додається вага
©medicalnewstoday Чи знаєте ви, що для отримання ідеальної фігури потрібно не тільки правильно харчуватися і займатися спортом, але і контролювати гормони? Збій
Чому дієва дієта для схуднення більше не працює
©PublicDomainPictures/Pixabay Іноді можна почути від тих, що худнуть людей, що їх дієта не діють, так як вага перестав йти. Цьому можуть бути різні причини. Ми знайшли
Контроль живлення. Чому часті дієти не призводять до схудненню
© Mật Đại Ngàn/Flickr Постійно їсте салати, відмовляєтеся від солодкого, але зайві кілограми залишаються на місці? Дослідження показують, що з кожною наступною дієтою