5 видів гормонів, з-за яких додається вага
12.06.2019 917 0 newsdaily.org.ua

5 видів гормонів, з-за яких додається вага

В закладки

5 видів гормонів, з-за яких додається вага

©medicalnewstoday

Чи знаєте ви, що для отримання ідеальної фігури потрібно не тільки правильно харчуватися і займатися спортом, але і контролювати гормони? Збій гормонального балансу може призвести до набору зайвої ваги, порушення обміну речовин, депресії і підвищеного апетиту. Сьогодні ми детально розповімо вам про те, які гормони є винуватцями появи зайвих кілограмів і погіршення здоров'я.

Щитовидна залоза

Щитовидна залоза виробляє такі гормони, як Т3, Т4 і кальцитонін, які відповідають за якість сну, роботу мозку, обмін речовин і серцевий ритм. Дисбаланс даних гормонів призводить до гіпотиреозу, що в свою чергу загрожує набором ваги, депресією, підвищенням рівня холестерину в крові та іншими проблемами зі здоров'ям. Відновити баланс щитовидної залози можна наступними способами: вживайте йодовану сіль, вітамін D і риб'ячий жир, а також продукти, багаті цинком. Крім того, уникайте сирої їжі і обов'язково проконсультуйтеся з лікарем.

©drweil.com

Інсулін

Резистентність до інсуліну призводить до підвищення рівня цукру в крові, набору ваги і діабету типу 2. Щоб цього уникнути, необхідно уникати шкідливої їжі, солодких напоїв та алкоголю, а також перейти на здорове харчування і стежити за балансом білків, жирів і вуглеводів у своєму раціоні. Також не варто забувати про важливість рясного споживання води (3-4 літра в день).

Лептин

Гормон лептин відповідає за відчуття насичення під час їжі, проте надмірне споживання солодкого знижує чутливість організму до лептину і викликає набір зайвої ваги, а також неконтрольований голод. Щоб відновити рівень лептину, вам необхідно дотримуватися здоровий режим сну, обмежити споживання цукру і пити багато води.

©healthywomen

Герлин

Гормон голоду грелін призводить до появи звірячого апетиту і накопичення жиру. Щоб знизити рівень герлина необхідно харчуватися дробно і часто, вживати свіжі овочі та фрукти, клітковину, білок і здорові жири. Також потрібно пити багато води і вести активний спосіб життя.

Естроген

Зниження і підвищення рівня естрогену може стимулювати збільшення у вазі, а також провокує резистентність до інсуліну. Дисбаланс естрогену може бути викликане рясним споживанням м'яса, надмірною виробленням цього гормону клітинами яєчника або менопаузою. Контролювати рівні естрогену допоможе спорт, здорове харчування і повноцінний відпочинок.

©healthline

Тепер ви знаєте, які гормони можуть стимулювати набір ваги. Якщо ваш гормональний фон порушений і самостійно ви не можете це виправити, настійно рекомендуємо вам звернутися до лікаря.

10 фактів про щитовидній залозі, які всім необхідно знати
© magicmine/iStock Щитовидна залоза дійсно важлива Проблеми з щитовидною залозою можуть вплинути на загальний стан здоров'я Обстеження вашої щитовидної залози краще, ніж
Як схуднути, якщо причиною набору ваги став гормональний збій
© Milkos/IStock Якщо ви почали набирати вагу і не знаєте причини. Можливо, це може бути генетика і порушення ендокринної системи. Саме про це ми і розповімо сьогодні.
Гормональний дисбаланс: як зрозуміти його симптоми і самостійно усунути проблему
© VeranoVerde/iStock Гормональний дисбаланс є однією з найбільш поширених проблем зі здоров'ям. Жінки починають звертати на це увагу, тільки після серйозних змін,
9 ознак наявності гормонального дисбалансу
9 ознак наявності гормонального дисбалансу
9 ознак наявності гормонального дисбалансу
15.06.19 Поради про саморозвиток
© VeranoVerde/iStock Ви постачаєте свій холодильник здоровою їжею, намагаєтеся бути як можна більш активними і балуєте себе тільки в особливих випадках. Так, чому не
Гормональний збій: що робити, якщо ви зіткнулися з подібною проблемою
Як відомо, гормони відіграють важливу роль у формуванні людини й особливо біологічного життя жінки. Ці активні речовини, які виробляються залозами внутрішньої секреції,
4 способи обдурити гормони в процесі схуднення
У світі з'являються докази того, що наш мозок і навіть побутова хімія можуть грати важливу роль у збільшенні ваги. І наука вигадує все нові способи, як полегшити нам