Здоровий хук праворуч: 6 переваг боксу для психічного здоров'я
01.06.2019 334 0 newsdaily.org.ua

Здоровий хук праворуч: 6 переваг боксу для психічного здоров'я

В закладки

Здоровий хук праворуч: 6 переваг боксу для психічного здоров'я

© IStock

Відомі моделі зробили бокс популярним: вони хваляться своїми успіхами в соцмережах, розповідають про те, що ця тренування допомагає їм спалити калорії, схуднути і робить їх тіла більше підкачати. Але в дійсності бокс не тільки збільшує м'язову масу і фізичну силу, він ще допомагає досягти рівноваги в психічному плані. Відомий тренер з боксу Таня Морган розповіла Harpers bazaar про всі переваги боксу для психічного здоров'я, включаючи позбавлення від депресії і тривожності. Можливо, дізнавшись про них, ви задумайтеся про те, щоб записатися на бокс.

Ви відключитися від усього навколишнього світу і забудете про те, що вас турбувала до цього

©IStock

Бокс вимагає від людини повної зосередженості та уваги. Тому, коли ви на тренуванні, ви відключаєтеся від усього зовнішнього світу і на 100% віддаєтеся спорту. Тренування з боксу швидка, люта і навіть весела: у вас в голові не залишиться місця для будь-яких зайвих думок. Для багатьох людей це – спосіб взяти тайм-аут, позбавитися від стресу, забути про свої проблеми або поглянути на них під іншим кутом.

Ви знімете напругу за рахунок виробництва ендорфінів

Будь-яка фізична активність позбавляє від стресу. У бігу є такий феномен, як «ейфорія бігуна». В боксі теж є схоже явище. Коли ви б'єте по боксерській груші, ваш мозок збільшує вироблення ендорфінів – нейротрансмітерів, яких часто називають гормоном щастя. Бокс допомагає зняти напругу в м'язах, яке деколи виникає з-за стресу. Ви починаєте краще фокусуватися, покращуєте концентрацію уваги і починаєте забувати про причини занепокоєння до тренування.

Ви ніколи не будете самотні, що є відмінним мотиватором

© gorodenkoff/iStock

У цьому виді тренування зазвичай задіяно більше однієї людини. Вас може очікувати спаринг з іншим боксером, що змушує працювати ще старанніше, адже всім хочеться бути першим і перемогти суперника. Ви також можете просто займатися з іншими людьми, надихаючись один одним і позбавляючись від почуття самотності. Займатися поодинці важко, адже мотивація може різко прірву. В боксі мотивація завжди буде на висоті. Ви не тільки зміцните силу і підвищити витривалість тіла, але і зможете завести нові знайомства.

Ви дізнаєтеся про себе і своєму тілі багато нового

Бокс – це прекрасна можливість заново пізнати себе. В боксі з'єднані різні комбінації ударів і стратегії: у кожного – вони відрізняються. Ви дізнаєтеся більше про те, як ваш мозок і тіло реагує на покращення власного стилю в боксі. Ви зрозумієте, чи є у вас дух суперництва, коли будете змагатися з ким-то в спарингу.

Ви підвищите фізичну силу та впевненість у собі

© Andy Hargraves/Flickr

Крім зміцнення фізичної сили, бокс додасть вам бойового духу, який допоможе впоратися з будь-якою проблемою. Навіть принц Гаррі якось зізнався, що після смерті матері (принцеси Діани) відправився в боксерський клуб, щоб впоратися з болем втрати. Але це не всі переваги боксу: він також зміцнить впевненість у собі і подарує відчуття власної гідності у міру того, як ви будете відточувати свою майстерність і техніку бою. До того ж розробляючи стратегію бою з суперником, ви починаєте краще розуміти психологію людей, що допоможе вам на роботі і в особистому житті.

Ви навчитеся керувати емоціями, у тому числі гнівом

Бокс, особливо групові тренування, – це безпечний спосіб зняти напругу та подолати агресію, не завдаючи шкоди собі та іншим. Ви зможете впоратися з будь-якими негативними емоціями і позбутися негативу у своєму житті.

Читайте також 6 зірок, які схудли за допомогою боксу

Тренування з боксу на дому, яка дозволить спалити до 400 калорій всього за 45 хвилин
© RomarioIen/iStock Бокс дозволяє спалювати до 800 калорій в годину, а це більше, ніж при будь-якому іншому виді спорту. Сайт Body and Soul пропонує вам спробувати
6 зірок, які схудли за допомогою боксу
© stylecracker.com Коли мова йде про схуднення, зазвичай говорять про ефективність кардиотренинга і силових вправ. Деякі знаходять масу переваг в йозі, інші воліють
10 знаменитостей, яким бокс допомагає залишатися спокійними
@ pinterest.com Багато розглядають бокс як щось грубе, придатне тільки для чоловіків. Але деякі відомі особистості вже переконалися, що заняття боксом допомагають знайти
Принц Вільям запускає сайт для поліпшення психічного здоров'я на робочих місцях
©imtmphoto/iStock Британський принц Вільям запускає веб-сайт для поліпшення психічного здоров'я на робочих місцях, оскільки нове дослідження попереджає, що половина
Види і особливості ударів в особливому спорті: поради для дівчат, які займаються боксом
© Antonio_Diaz/iStock Бокс має масу переваг для здоров'я. І не тільки фізичного, але й психічного. Люди стають упевненими в собі, сміливими і позбавляються від стресу.
5 причин, чому жінкам варто записатися на тренування з єдиноборства
© Vadym Petrochenko/IStock Переваги занять єдиноборствами включають відмінну фігуру, витривалість, упевненість у собі й уміння долати будь-які труднощі. Крім цього,