5 причин, чому жінкам варто записатися на тренування з єдиноборства
30.04.2019 814 0 newsdaily.org.ua

5 причин, чому жінкам варто записатися на тренування з єдиноборства

В закладки

5 причин, чому жінкам варто записатися на тренування з єдиноборств

© Vadym Petrochenko/IStock

Переваги занять єдиноборствами включають відмінну фігуру, витривалість, упевненість у собі й уміння долати будь-які труднощі. Крім цього, єдиноборства – це кардіо, силова та функціональна тренування в одному флаконі. Women's Health розповів про найбільш актуальні напрямки та переваги такого виду спорту.

1. Бокс

© gorodenkoff/iStock

Бокс — найкращий вид єдиноборства для пророблення м'язів рик і спини, які є основними робочими інструментами будь-якого боксера. У головному арсеналі бійця всього 3 види ударів – прямий, бічний і аперкот (удар знизу), що необхідно добре вміти поєднувати між собою (комбінації можуть бути 2-, 3-, 4 - і навіть в окремих випадках 5-ударними).

Ніг на боксі теж дістається: від їх правильної та швидкої роботи залежить вміння ковзати, обертатися і пересуватися по рингу так, щоб іти від суперника, вчасно його атакувати і обманювати. В супротивника, добре пересувається на ногах, потрапити дуже складно.

2. Кікбоксинг

© xusenru/Pixabay

Кікбоксинг — один з найбільш кінематографічних видів спорту (згадайте фільми з Брюсом Лі, Чаком Норрісом і Жан-Клодом Ван Даммом). В ньому ті ж стійки, способи переміщення, захисту і удари руками, що і в класичному боксі, але все це доповнюється ударами ніг – вони тут відіграють головну роль.

Дівчатам цей вид єдиноборств рекомендують частіше за інших: вважається, що у нас від природи ноги набагато сильніше рук, а значить, і по-справжньому потужний удар ногою відточити шансів набагато більше. Ну і красивий рельєф, який формується під час відпрацювання фронт-кіків (прямих ударів), раунд-кіків (ударів розворотом в голову) і підсічок (рухів, націлених на те, щоб позбавити супротивника рівноваги), зайвим ніколи не буде.

3. Тайський бокс (муай-тай)

© skeeze/Pixabay

Удари колінами і ліктями (заборонені прийоми в боксі) — головна особливість муай-тай. З-за цього в народі це єдиноборство називають «наукою 8-ми кінцівок». В ідеалі боєць тайського боксу повинен обрушитися на супротивника справжній град з ударів ногами, колінами, кулаками і ліктями. Однак щоб досягти цього , спочатку потрібно розвинути по-справжньому вибухову силу і спритність. Тому в базі підготовки бійців такого виду єдиноборства завжди лежать потужні пліометричні тренування – серії швидких вправ на швидкість, більшість з яких стрибкові – спрямовані на розвиток вибухової сили.

4. Бразильське джиу-джитсу

© tacofleur/Pixabay

Основа джиу-джитсу – кидки, а також больові і задушливі прийоми. Основна частина бою проходить в партері – у положеннях лежачи, на колінах, міст або напівміст. На відміну від інших видів тут головна особливість в тому, що за рахунок володіння хитрими техніками боротьби крихкий человекможет побороти більш сильного суперника. Саме тому бразильському джиу-джитсу часто навчаються в цілях самооборони.

Спарингів на заняттях уникнути не вдасться, тому джиу-джитсу підійде тим, хто дійсно рветься в бій. Якщо ж вам більше до душі робота в поодинці, вибирайте бокс, кікбоксинг або муай-тай.

5. ММА (mixed martial arts)

© C_Scott/Pixabay

ММА — найскладніше напрямок, який підходить для тих, хто не може вибрати який-небудь один вид єдиноборства. У ньому поєднуються техніки і прийоми відразу декількох видів (самбо, боксу, кікбоксингу, карате, грэпплинга, бразильського джиу-джитсу, тайського боксу, дзюдо, тощо). З кожного виду єдиноборства взято лише найкраще, так що боєць ММА проходить саму всебічну підготовку, а ступінь інтенсивності таких тренувань воістину ударний. М'язи, сила і витривалість прокачуються краще всіх перерахованих єдиноборств.

5 неочевидних аргументів на користь занять єдиноборствами

  1. Вони зміцнюють фізично та психологічно (додають впевненості в собі і навчають за себе постояти).
  2. Це справжня зарядка для розуму. Щоб виграти поєдинок, необхідно вміти вибудовувати стратегію і думати на кілька кроків вперед – навички, які точно знадобляться і в звичайному житті.
  3. Це відмінний спосіб розрядки й боротьби зі стресом. Поки людина самовіддано відпрацьовує всі удари на снарядах або партнера, він забуває про все на світі, очищаючи свої думки від сміття.
  4. Помітно підвищується здатність фокусувати увагу і доводити почате до кінця, адже отрабытываються рухи і удари, які припускають монотонну роботу.
  5. Це суцільне подолання себе. Всі, хто займаються, дуже швидко приходять до усвідомлення, що можуть більше, ніж могли припустити спочатку.

Читайте також 5 кроссфіт рухів, які вам можуть стати в нагоді

Спорт для дитини: з якими секціями варто бути обережніше
© SergeyNivens/iStock Як відомо, фізкультура зміцнює організм. Їй властива помірність. Однак цього не можна сказати про професійний спорт. Тренування до упаду — не той
Здоровий хук праворуч: 6 переваг боксу для психічного здоров'я
© IStock Відомі моделі зробили бокс популярним: вони хваляться своїми успіхами в соцмережах, розповідають про те, що ця тренування допомагає їм спалити калорії, схуднути
Корисна тренування, завдяки якій Холлі Беррі підтримує форму останні 10 років
© flickr Холлі Беррі вже багато років вражає всіх своїм тілом і фізичними здібностями. Допомагають їй так виглядати регулярні тренування, а саме — бокс. Бокс розвиває і
10 причин, чому жінкам важливо займатися плаванням
©Wavebreakmedia/IStock Плавання – один з найбільш корисних видів спорту для жінок, що допоможе сформувати витончену, спортивну фігуру і поліпшити загальний стан здоров'я.
Як скинути небажаний вагу за допомогою велотренажера
©JackF/iStock Функціональна кардіо-тренування на велотренажері підвищує силу і витривалість. Крім того, це один з найбільш ефективних способів позбутися зайвої ваги.
Jump Rope: 5 причин займатися корисною тренуванням для жінок
© 3dman_eu/Pixabay Стрибки на скакалці — одна з найбільш ефективних спільних тренувань тіла для будь-якого віку. Вона забезпечує відмінну тренування, яку можна зробити в