10 причин, чому ви відчуваєте втому після нічного сну
26.05.2019 365 0 newsdaily.org.ua

10 причин, чому ви відчуваєте втому після нічного сну

В закладки

10 причин, чому ви відчуваєте втому після нічного сну

© cyano66/iStock

Кожен з нас коли-то відчував подібне: міцно проспав всю ніч, ми прокидаємося «розбитими». Виявляється, існує ряд медичних причин, чому людина може відчувати втому, навіть якщо він досить спить.

1. Ваші гормони не можуть вироблятися

Перевірка рівня гормонів може бути хорошим першим кроком на шляху до пошуку причини низької енергії протягом дня. Рівні гормонів природним чином знижуються з віком. Прості зміни способу життя, такі як збільшення фізичних вправ і здорове харчування, можуть допомогти подолати слабкість і стомлення.

©Povozniuk/iStock

2. Ви не отримуєте достатньо природного світла

Вплив світла стимулює мозок і тіло, примушуючи нас спати. Співробітники, замкнені в погано освітленому офісі, можуть відчувати втому, незалежно від того, як вони спали напередодні. Тому, якщо ви втомилися, спробуйте отримати світло на свіжому повітрі — природне світло може стати стимулом, в якому ви потребуєте.

3. Проблема з диханням

Люди з апное часто сплять досить годин у нічний час, але голосно хропуть, часто прокидаються, а також будять оточуючих своїм хропінням. Люди з апное можуть спати вісім повних годин, але з-за того, що цей сон постійно переривається, вони не отримують від нього позитивних результатів. Апное може також викликати підвищення артеріального тиску, в додаток до втоми в цілому.

© deniskomarov/IStock

4. Проблема з залозами

Щитовидна залоза, яка регулює обмін речовин і травлення, може викликати безліч проблем, якщо вона не працює належним чином. Гіпотиреоз призводить до виснаження, а також запорів, сухості шкіри і випадання волосся.

5. Вам потрібно більше рухатися

Сидячий спосіб життя може бути найбільшою причиною втоми, тому що недолік вправ послаблює кістково-м'язової і серцево-судинну систему організму. І навпаки, вправи збільшують енергію та зменшують ймовірність втоми без будь-яких причин.

© wellnesskeen.com

6. Ви не п'єте достатньо води

Зневоднення змушує людей відчувати втому, викликаючи болючість м'язів, що збільшує втому і час відновлення сил. Крім того, коли вам не вистачає води, ваше тіло повинно працювати старанніше. Коли ваше тіло зневоднюється, ваш загальний об'єм крові зменшується, змушуючи ваше тіло старанніше посилати кисень і поживні речовини по всьому тілу.

7. Занадто багато алкоголю

Трохи пива після роботи, з одного боку, допомагає розслабитися після напруженого дня, але це може викликати втому від зневоднення. Алкоголь також зменшує кількість сну, яке ви отримуєте, що може зробити ніч менш відновлювальної в цілому. Багато людей люблять відпочивати після напруженого дня з вечірнім напоєм або двома. На жаль, ці напої можуть стати причиною втоми на наступний ранок.

8. Кофеїн

Кава може мати зворотні ефекти. Навіть коли кофеїн не заважає сну, він блокує рецептори аденозину головного мозку від отримання найважливішого хімічної речовини, яка допомагає людям регулювати сон і пробуджувати цикли. Коли вони залишаються в спокої, рівні аденозину підвищуються, коли вони сплять і падають, коли прийшов час спати, але кофеїн може припинити це.

9. Недостатня кількість правильної їжі

Дієта може впливати на енергію незалежно від спокою, а оброблені продукти і навіть певні фрукти можуть завдати шкоди. Прості вуглеводи змушують рівень цукру в крові підвищуватися і падати, виснажуючи енергію, а банани повні магнію, мінералу, який може допомогти у сні. Недолік заліза, вітаміну D та інших поживних речовин може ускладнити неспання.

10. У вас «похмілля сну»

Коли ви спите занадто довго, ваші біологічні годинники «скидаються», і клітини не повідомляють тілу, що пора вставати.

© AndreyPopov/IStock

Читайте також Як варто харчуватися, щоб не страждати від безсоння

10 причин, чому у вас постійна втома
10 причин, чому у вас постійна втома
10 причин, чому у вас постійна втома
15.04.19 Поради про саморозвиток
©AntonioGuillem/IStock Ви постійно відчуваєте втому і пригнічений стан? Причин тому може бути безліч: недосип, хронічні захворювання, депресія, біль в суглобах,
9 ознак наявності гормонального дисбалансу
9 ознак наявності гормонального дисбалансу
9 ознак наявності гормонального дисбалансу
15.06.19 Поради про саморозвиток
© VeranoVerde/iStock Ви постачаєте свій холодильник здоровою їжею, намагаєтеся бути як можна більш активними і балуєте себе тільки в особливих випадках. Так, чому не
Дрімати — корисно: лікарі встановили залежність старіння від кількості сну
© different_nata/iStock У чому секрет довгого, щасливого і здорового життя? Немає сумнівів у тому, що гени відіграють певну роль, але вчені кажуть, що лише 10 відсотків
Корисні поради, які допомагають знизити втому після тренування
© emiliozv/IStock Вважається, що фізичні вправи надають людині більше енергії, роблять його бадьорим і працездатним, але іноді це не так. Якщо ви помітили, що стали ще
Чому у жінок підвищується і знижується рівень тестостерону та естрогену
Рівень тестостерону у жінки природним чином змінюється протягом всього її життя, менструального циклу і навіть в різний час дня. Жінка з низьким рівнем тестостерону має
Звичка або стан життя: вагомі приводи відчуття втоми
Якщо ви протягом робочого дня ви випиваєте незліченна кількість чашок кави, щоб протриматися до 18:00, то ви не самотні. Перевтома в нашій культурі є звичайною справою.