Як правильно тренуватися, якщо вам не можна піднімати тяжкості
04.06.2019 864 0 newsdaily.org.ua

Як правильно тренуватися, якщо вам не можна піднімати тяжкості

В закладки

Як правильно тренуватися, якщо вам не можна піднімати тяжкості

© Antonio_Diaz/IStock

Якщо вам не можна піднімати важкі речі за станом здоров'я (у вас хвороба очей, грижа або опущення нирок), ви думаєте, що в тренажерному залі вам доведеться уникати силових тренувань і назавжди подружитися з біговою доріжкою. Всі ми знаємо про переваги вправ з важкою, але ніхто не хоче ризикувати своїм здоров'ям.

Фітнес-експерти впевнені, що з-за хвороби ви не повинні відмовлятися від тренувань. Просто потрібно займатися спортом з фахівцем – тією людиною, яка буде контролювати ваші тренування і розподіляти навантаження поступово. В такому питанні важливо не поспішати: враховуючи те, що вам не можна піднімати тяжкості, ви повинні навчитися виконувати вправи правильно, адже погана техніка може нашкодити.

© Antonio_Diaz/IStock

Уникайте перенапруження очеревини

Є такі вправи (наприклад, жим ногами лежачи), при яких ви виштовхуєте вага і напружуєте очеревину. Варто виключити їх зі своєї програми тренування, так як вони можуть бути небезпечними для людей, яким не можна піднімати тяжкості.

Не допускайте розподіл ваги на вісь тіла

Можливо, вам захочеться виконати присідання зі штангою на плечах або ривок. Вправи ефективні, але не в вашому випадку: осьове навантаження загрожує травмами і погіршує стан тих, хто має грижу, проблеми з очима і спиною. До речі, вам також варто уникати стрибків, бігу, аеробіки зі складною координацією.

© takoburito/IStock

Не включайте вправи на верхню частину тіла

Якщо лікар радить вам не провокувати підвищення кров'яного тиску, під час тренування не можна буде піднімати штангу і гантелі, опрацьовуючи м'язи верхньої частини тіла. Зосередьтеся в такому випадку на м'язах нижньої частини тіла.

Починайте з ваги в 1 і 2 кг

Вам не варто розраховувати на підйом штанги вагою в 10 кг Починайте з малого. Вдома ви піднімаєте речі, які важать до 2 кг, значить, і в спортзалі можна почати піднімати таку вагу. Ваше тіло ще не має хорошу підготовку, тому будьте обережні і слухайте настанови лікарів. З часом, коли ви натренуєте тіло, ви зможете трохи збільшити робочий вагу.

©Halfpoint/IStock

Піднімайте гантелі лежачи або сидячи

Якщо ви робите це стоячи, ви максимально себе перевантажуєте. Як ми вже говорили, вам варто уникати навантаження на вісь тіла. Роблячи, наприклад, випади, не беріть в руки гантелі і штангу. Небезпечним також є вправа, при якому голова знаходиться нижче рівня ніг.

Використовуйте власний вагу

Належить ваш власний вагу до тяжестям? Як і у випадку з підйомом робочого ваги тут є свої нюанси. Виконувати такі вправи потрібно обережно і плавно. Якщо вашим вразливим місцем є спина, уникайте навантаження на вісь тіла. Якщо вам не можна допускати підвищення кров'яного тиску, в повільному темпі потрібно буде виконувати віджимання і підтягування.

© tacofleur / Pixabay

Зміцніть м'язовий корсет з допомогою тренажерів

Не бійтеся підходити до тренажерів. Вони допоможуть вам зменшити навантаження і дозволять виконувати рухи ізольовано. Ви можете робити жим ногами або жим вгору сидячи на тренажері, замінюючи ними ті вправи стоячи, які вам робити не можна.

Дотримуйтесь правильну техніку, збільшуйте навантаження поступово, слухайте лікаря і фітнес-тренера, щоб тренування була максимально безпечною і ефективною.

Читайте також: 3 тренування для поліпшення метаболізму

Чи можна дітям-спортсменам піднімати тяжкості
©Pixabay Командні види спорту допомагають дітям і підліткам у багатьох відношеннях. Юні спортсмени регулярно займаються фізичною активністю, вчаться самоконтролю і
Принципи здорового спорту, коли вам не можна піднімати тяжкості
©Eugene_EM/IStock Якщо з якоїсь медичної причини вам не можна піднімати важкий вага – не впадайте у відчай. Ви все одно можете займатися спортом, однак, потрібно
Спорт і застуда: чи можна тренуватися, коли хворієш і як це робити правильно
Фізичні навантаження в помірних навантаженнях і на регулярній основі є хорошою профілактикою багатьох захворювань. Але чи можна тренуватися, коли хворієш чи навіть просто
Трекінг-аеробіка проти ваги і для серця: як і коли нею займатися
© IStock Для того, щоб поліпшити фізичну силу, зміцнити здоров'я і схуднути, не обов'язково піднімати штангу або перейти на жорстку дієту. Чимало людей переконалося в
9 речей, які не варто робити в спортзалі
©UberImages/IStock Перш, ніж починати тренуватися в спортзалі, вам варто врахувати деякі правила, які допоможуть уникнути банальних помилок. Сьогодні ми розповімо, чого
Як правильно вибрати одяг для тренувань
© AlenaMozhjer /iStock Хочете записатися в зал або почати тренуватися вдома? Пам'ятайте, одяг для тренувань – один з найважливіших пунктів. Адже, спортивна форма додасть