3 способи досягнення мети, навіть якщо немає мотивації
21.04.2019 467 0 newsdaily.org.ua

3 способи досягнення мети, навіть якщо немає мотивації

В закладки

3 способи досягнення мети, навіть якщо немає мотивації

© sergio_kumer/IStock

Багато речей, які ми обіцяємо, ми не робимо. Все із-за того, що нам не вистачає мотивації. Ми можемо переглянути надихаючий фільм і сказати собі, що в цьому році отримаємо тіло, про який завжди мріяли. Ми можемо послухати чудову музику і пообіцяти собі, що ми знову почнемо працювати над своїм зовнішнім виглядом. Але будемо чесні: через якийсь час ми перегоряємо. У такі моменти ми думаємо:

 • «Я знаю, що мені треба записатися в тренажерний зал, але без мотивації я на це не наважуся».
 • «Я просто не мотивований піти в спортзал».
 • «Я не можу готувати заздалегідь, так що краще з'їсти все, що є в холодильнику, коли проголодаюсь».

Але правда в тому, що мотивація – це короткочасне явище. Вона з'являється у вашому житті швидко і може тут же зникнути. Ви в кінцевому рахунку намагаєтеся зробити якомога більше за короткий період часу, коли мотивовані, але потім ви віддаляєтеся від мети, мотивація вичерпується, ви опускаєте руки. Ви чудово розумієте, що не можна розраховувати тільки на мотивацію, адже вона зазвичай зникає тоді, коли ви ще на півдорозі до досягнення своєї мети.

© jacoblund/IStock

Вам потрібна альтернатива – те, що буде підживлювати вас протягом довгого часу. Поставте перед собою довгострокову мету:

 • Вивчити новий навик
 • Схуднути
 • Наростити м'язи
 • Стати більш сильним
 • Удосконалити біг
 • Краще харчуватися

Ви не досягнете всього перерахованого за короткий термін, вам знадобиться час і завзятість. Більшість людей в кінцевому рахунку виконає одну з наступних дій:

 • Буде не впевнений в тому, як використовувати силу мотивації, і в підсумку не зрушиться з мертвої точки
 • Поставить перед собою мету, але вичерпається, коли мотивація зникне, і вирішить завершити роботу над своїм тілом

Ви розумієте, що ні одне з цих рішень не змінить ваше життя в кращу сторону.

Як використовувати силу мотивації?

Секрет досягнення мети в тому, що вам потрібно використовувати час, протягом якого ви мотивовані, на створення плану, який допоможе не здаватися і йти вперед, навіть якщо мотивація покине вас знову. Корисно розглядати мотивацію як відправну точку – фундамент, який ви можете використовувати на початку шляху. Коли ви мотивовані, ви готові спланувати, як будете досягати кінцевої мети.

Постановка цілей

© sergio_kumer/IStock

Мало хто розуміє, як важлива постановка цілей. Це – ваша дорожня карта. Якщо ви заблукаєте, зіб'єтеся з шляху (мотивація зникне), ви зможете нею скористатися, щоб продовжити шлях. Постановка цілей дозволить вам зосередитися на тому, що вам потрібно робити, коли робити і як це робити. Ваші цілі повинні бути розділені на 3 категорії:

 • Довгострокові
 • Середньострокові
 • Короткострокові

Ваша довгострокова мета – це перетворення тіла або схуднення. Щоб досягти бажаного, ставте перед собою чіткі завдання:

 • Наростити 10 кг м'язової маси
 • Позбутися від 6 кг жиру
 • Зробити це за 1 рік

Думайте про цієї мети, як про платформу для досягнення інших цілей. Постановка цілей повинна бути докладною. Звичайно, вона може змінюватися в міру того, як ви працюєте над своїм тілом. Визначившись з довгостроковою метою, ви зможете розробити план інших цілей/завдань, які допоможуть вам досягти її. Наприклад, в залежності від вашого поточного статури вам може знадобитися комбінувати жиросжигающую тренування і силову для нарощування м'язів. Втрата жиру і нарощування м'язів стануть вашими середньостроковими цілями. У підсумку ви зможете поставити перед собою і короткострокові цілі, наприклад:

 • Витратити 5 місяців на нарощування м'язів з метою отримати близько 3 кг м'язової маси
 • Наступний місяць витратити на позбавлення від жиру, щоб почати втрачати 1 кг жиру в тиждень
 • Продовжувати виконувати ці завдання, щоб досягти довгострокової мети

Виходячи з вищевказаних цілей, ваші короткострокові цілі повинні стосуватися конкретно вашої тренування і програми харчування.

Відповідальність

© kzenon/iStock

Ви можете озброїтися відповідальністю перед собою, ким іншим або групою людей. Будь-яке бажання змінити своє тіло повинно виходити зсередини. Ви повинні хотіти цього для самого себе, інакше цього ніколи не станеться. Причин може бути сотні, наприклад: ви хочете схуднути, щоб поліпшити своє здоров'я; ви – худий чоловік і хочете наростити м'язи; ви хочете стати достатньо сильним, щоб захистити себе і/або сім'ю. Коли ви приймаєте рішення нести відповідальність за своє майбутнє, ви стаєте відповідальним перед самим собою. Це означає, що кожен раз, коли ви вагаєтесь, ви повинні нагадати собі, чому ви це робите.

Ви також можете знайти собі компаньйона – того, хто буде займатися разом з вами. Ви будете відповідальні не тільки за себе, але й один за одного. Якщо і цього недостатньо, приєднайтесь до групи однодумців – тих, хто буде вас підтримувати і заохочувати прагнути до кращого: різні спортивні секції, співтовариство в соцмережах, форуми і т. д.

Правильне мислення

© dima_sidelnikov/IStock

Найкраще, що ви можете зробити, – це інвестувати в себе. Витратьте час на те, щоб дізнатися більше про тих чи інших видах тренування, програмах живлення, щоб зрозуміти, яка з них відповідає вашої мети. Слухайте подкаст, читайте блоги, проводите дослідження – дізнайтеся більше про спорт і харчуванні. Вам має подобатися те, чим ви займаєтеся: якщо якась тренування вам не підходить, дізнайтеся про інші альтернативні варіанти.

Буде корисним сформувати нові звички, які допоможуть вам налаштуватися на здоровий спосіб життя і почати худнути: вставайте раніше, щоб встигнути поснідати і відправитися на пробіжку, готуйте в неділю їду на наступний тиждень, установіть нагадування про те, що вам потрібно щотижня ходити в спортзал, робіть перерви під час роботи, щоб розминати тіло і спалювати калорії прямо за робочим столом.

Будьте організованим і терплячим: не ставте перед собою недосяжних завдань. За одну ніч або тиждень ви не зможете досягти бажаного, але кожен ваш крок поступово буде змінювати ваше тіло. Не варто відмовлятися від мети, якщо пропала мотивація. Якщо ви скористайтеся нашими порадами, ви зможете досягти навіть довгострокових цілей і завдань.

Читайте також: 4 види тренувань, з якими фітнес будинку буде ефективним

Як досягти мети: 4 кроки, які допоможуть в житті
© m-imagephotography/iStock Люди прагнуть до вершин і сподіваються досягти мети, щоб знайти щастя і успіх. Але, на жаль, не завжди їм вдається цього досягти. Хтось
4 способи почати свою дієту прямо сьогодні, а не завтра
© Lisa Fotios/Pexels Не знаєте, як сісти на дієту і нарешті позбавитися від зайвих кілограмів? Greatist можуть допомогти вам в цьому. Ви дізнаєтеся, як взяти себе в руки
Як дізнатися, що настав час переосмислити свої фітнес-цілі
© jacoblund/IStock Немає ніяких сумнівів в тому, що одна з найважливіших речей, яку ви повинні зробити при початку фітнес-програми, — це досить ретельне побудова мети.
Кращі способи укоренити звичку, які працюють
© UberImages/IStock Часто нам потрібна точка відправлення, наприклад, понеділок, новий місяць, літо і т. д. Багато хто з нас напередодні нового року давали собі обіцянку
Чому вересень – це найкращий час для того, щоб схуднути?
© nortonrsx/IStock Вересень – дев'ятий місяць у році, і, можливо, ви вважаєте, що вже пізно виконувати обіцянки, які дали собі в новорічну ніч: схуднути, почати правильно
7 корисних фітнес-акаунтів, які підвищать дозу мотивації
© Pixabay/Pexels Якщо вам не вистачає прикладів для наслідування, щоб записатися в зал або перестати прогулювати тренування, то вас врятує Instagram. FitnessGuide