8 рухів у спорті, які принесуть більше шкоди, ніж користі
20.05.2019 345 0 newsdaily.org.ua

8 рухів у спорті, які принесуть більше шкоди, ніж користі

В закладки

8 рухів у спорті, які принесуть більше шкоди, ніж користі

© Isabella Mendes/Pexels

Можливо, це вас здивує, але приблизно третина популярних вправ здатні завдати дуже серйозної шкоди вашому тілу. Це вагомий привід переглянути програму своїх тренувань, оскільки мова йде про досить серйозні травми.

Ось найбільш небезпечні вправи, які можуть принести більше шкоди, ніж користі.

1. Присідання

Про важливість присідань немає ніяких сумнівів, але це вправа вимагає ідеальної техніки виконання. Якщо ви будете нахилятися вперед і підніматися на носки, то ризикуєте отримати серйозну травму суглобів. Зосередьтеся на якості, а не кількості повторень.

© Deagreez/IStock

2. Відведення ніг в сторони

Тренажер, на якому потрібно відводити стегна в сторони і зводити їх назад, долаючи опір, виглядає цілком безневинно. Але насправді таке тренування може бути дуже небезпечною для тазостегнових суглобів. Користуйтеся подібними тренажерами не частіше, ніж 1 раз на тиждень.

3. Випади

Ще одне непогане вправа, яка стає небезпечним при поганій техніці виконання. Врахуйте, що ваші коліна повинні згинатися під кутом рівно 90 градусів. Також подбайте про те, щоб ваша спина залишалася рівною, а стопи не ковзали по поверхні.

© monkeybusinessimages/IStock

4. Скручування

Це далеко не саме ефективна вправа для преса, тому від нього можна повністю відмовитися. Врахуйте, що часте його виконання може призвести до розтягування черевних м'язів, оскільки воно забезпечує неприродну навантаження.

Читайте також: 5 причин, чому ніяк не виходить отримати бажане тіло

5. Тяга штанги до грудей

Це вправа дійсно є дуже травмонебезпечним. Причина відома – неправильна техніка виконання. Запам'ятайте, що гриф штанги ні в якому разі не повинен підніматися вище ваших плечей. Не використовуйте ривкових рухів, щоб контролювати цей аспект.

© jacoblund/IStock

6. Жим ногами

В першу чергу це вправа пов'язане з величезним ризиком отримати травму коліна. Не варто повністю розгинати ноги, щоб уникнути неприємностей. Також врахуйте, що жим ногами не можна виконувати в дуже високому темпі, щоб не нашкодити різних зв'язках і сухожиллях.

7. Стрибки з присідання

Це вправа задіює занадто багато м'язів одночасно, тому дуже складно концентруватися на всіх етапах його виконання. Якщо ви не впевнені у своїй техніці, то краще не ризикуйте. Подібні стрибки часто закінчуються проблемами з коліном або гомілковостопним суглобом.

© nortonrsx/IStock

8. Підтягування за голову

Варіація підтягувань, коли поперечина виявляється у вас за головою, може призвести до погіршення постави. Віддайте перевагу класичним варіантом цієї вправи, що є цілком безпечним.

Читайте також: 8 помилок, які заважають ефективно прокачувати м'язи

6 способів робити правильно присідання
© nortonrsx/IStock Присідання – це найбільш ефективна вправа для нижньої частини тіла. Але проблема полягає в тому, що багато допускають серйозні помилки під час його
10 небезпечних вправ, які призводять до травм
© Victor Freitas/Pexels Якщо ви активно займаєтеся спортом, вам потрібно бути обережними при виконанні деяких вправ, щоб уникнути травмування. Особливо це стосується тих,
9 найпоширеніших помилок дівчат при присіданнях
© bigjohn36/IStock Присідання – це відмінна вправа, яка змушує працювати практично всі м'язи нижньої частини тіла. Особливо корисним воно буде, якщо ви хочете привести в
3 неефективних і шкідливих вправи на прес
© zoff-photo/IStock Всім нам хочеться бути стрункими і красивими, тому якщо ми чуємо про щось корисне і ефективне, то намагається випробувати це засіб або програму
8 способів робити віджимання краще
© OcusFocus/IStock Віджимання – це відмінна вправа, яке варто зробити частиною будь-якого тренування. Воно задіє не тільки м'язи рук, але і спину, стегна і ноги. Єдина
6 кращих вправ для більш сильних ніг
© Pexels Для того, щоб зробити тренування ефективними і безпечними, потрібно зміцнити ноги. Багато фітнес-тренери рекомендують починати свій шлях у спорті, саме з роботи