6 досліджень у галузі спорту, які допоможуть поліпшити фізичні навички
11.06.2019 121 0 newsdaily.org.ua

6 досліджень у галузі спорту, які допоможуть поліпшити фізичні навички

В закладки

6 досліджень у галузі спорту, які допоможуть поліпшити фізичні навички

© evgenyatamanenko/IStock

Ви або ваші діти пробували сотні вправ і тренувань, щоб підвищити продуктивність і досягти великих результатів у своєму виді спорту. Іноді це допомагало, іноді ні. Але кількість не завжди гарантує ефективність тренування. Ключ до успіху – у звичайних речах. Ми б хотіли поділитися з вами результатами досліджень, які дають цінну інформацію про те, як тренуватися ефективно і з користю для себе і своєї дитини.

Усвідомлена практика

© evgenyatamanenko/IStock

Шведський психолог К. Андерс Ерікссон провів кілька досліджень, починаючи з 80-х та 90-х років, які дозволили йому довести, що людина стає експертом в якійсь області (необов'язково в спорті) не із-за таланту і здібностей, а з-за того, скільки часу він витрачає на те, щоб удосконалити свої навички. Це означає, що експертом може стати будь-яка людина, який буде наполегливо працювати і займатися. Але важливий не тільки обсяг тренувань, важливо розуміти і побачити свої помилки, виправляти їх, тобто займатися усвідомлено. Без цього ви не зможете досягти вершин у своїй сфері.

Неструктурована гра

Дослідники Жан Коут, Джозеф Бейкер та інші з'ясували, що більшість видатних спортсменів більшу частину часу проводили на вулиці, на задньому дворі, займаючись там, а не з тренером. Вільна (неструктурована гра) надає позитивний вплив на навчання і розвиток навичок. Менш успішні спортсмени, за спостереженнями вчених, як раз мали тренера та чітку структуру тренувань.

Ефект Пігмаліона

© YakobchukOlena/iStock

У 1960-х роках професор психології з Гарварду Роберт Розенталь став співпрацювати з директором початкової школи в Сан-Франциско Ленором Джекобсоном. Вони з'ясували, що коли вчитель покладає на якогось учня великі надії – той стане успішнішим у навчанні, ніж учні, на яких таких надій не покладали.

Був проведений експеримент, в якому взяли участь дві групи учнів, чий рівень успішності був практично однаковим. Але вчителям сказали, що одна група «менш талановита», а друга – обдарована. Обидві здали тести і, виявилося, що друга група, на яку вчителі покладали надії (а їх впевненість передалася дітям), отримала оцінки вище, ніж учні першої групи.

Читайте також: 5 найбільш ефективних способів навчити дитину харчуватися правильно

Позитивна психологія

Основоположник позитивної психології Мартін Селигман з'ясував, що успішність спортсмена залежить від того, як він ставиться до своїх невдач. Песиміст він чи оптиміст? Якщо песиміст – він, найвірогідніше, опустить руки і здасться. А якщо оптиміст – він витягне з уроку користь і буде працювати ще старанніше. Радує те, що оптимізм можна собі виробити, і ви можете вплинути на своє сприйняття тих чи інших ситуацій.

Мова тіла

© Free-Photos/Pixabay

Фахівець з соціальної психології Емі Кадді вважає, що по мові тіла нас оцінюють оточуючі, вони складає про нас загальне враження, але мова тіла ми можемо в собі змінити. Розслаблена і сильна поза говорить про людину, який впевнений в собі. Якщо ви виробить у собі «сильні пози», ви зможете змінити фізіологічні показники і самі сформувати свою особистість.

Вплив віку на показники успішності

Вчені з Англії та Канади помітили, що більшість професійних футболістів і хокеїстів народилися в перші місяці року. Потім вони вирішили більш детально вивчити це питання, оскільки навряд чи дата народження може зробити когось більш обдарованим, а когось-менш талановитим.

Молодіжні ліги діляться на кілька груп: дитина, що народилася в січні, і дитина, що народилася в грудні того ж року, опиняться в одній команді. Але з точки розвитку дітей є різниця між дитиною, якому тільки виповнилося 6 років, і дитиною, якій вже майже 7 років. Той, хто старше, буде більш витривалим, сильним і скоординованими, так що досягне більшого успіху в спорті, ніж інший член команди, який молодше його.

Читайте також: 7 причин, чому вам потрібна йога

Чому лівші можуть вважати себе краще правшів та аргументи на їх захист
© LightFieldStudios/iStock Лівші з дитинства відчувають чимало труднощів і незручностей: навіть відкриття дверей часом здається незграбною завданням, натискання
8 причин, чому дітям потрібно займатися силовими тренуваннями
© zozhnik.ru Наскільки важливо дітей і підлітків віддавати на виключно командні види спорту? Якщо дитина сам робить такий вибір — це звичайно важливо. Але є кілька
На який спорт можна і потрібно записати дівчинку
© Deagreez/iStock Турбота батьків про своєму чаді не має меж. Потрібно подумати і про здоров'я, і про школу, і про особисте запитати. Навчальний рік почався, і батьки
Як дізнатися, що чоловік бреше
Як дізнатися, що чоловік бреше
Як дізнатися, що чоловік бреше
02.06.19 Поради про саморозвиток
© SIphotography/iStock Обман і брехня – типова поведінка для людини. До недавніх пір проводилося дуже мало досліджень на тему того, як часто люди брешуть. Але, більшість
Тренування з якою тривалістю не зашкодить здоров'ю?
© vadimguzhva/IStock Займатися спортом корисно не тільки для фізичного здоров'я, але й психічного. Чимало досліджень на цей рахунок, які підтвердили, що кардіотренування,
Поради від 4 різних тренерів, які дозволять вибудувати оптимальну кількість спорту
©UberImages/iStock Багато людей задаються питанням: «Як часто потрібно тренуватися протягом тижня, щоб тримати м'язи в тонусі?». Сьогодні ми розповімо вам, що думають про