3 поширені травми бігунів і методи їх лікування
23.03.2019 419 0 newsdaily.org.ua

3 поширені травми бігунів і методи їх лікування

В закладки

3 поширені травми бігунів і методи їх лікування

©lzf/IStock

Зайнятися бігом можна в будь-якому віці. Хоча він і не вимагає спеціального обладнання, людське тіло схильне до травм. Це може статися, якщо вибирається неправильна навантаження чи допускаються технічні помилки.

Редакція Newsdaily.org.ua називає 3 найпоширеніші травми бігунів і поради для їх лікування.

1. Біль у коліні

@ Lifemoment/IStock

Основна причина болю в коліні — приземлення стопи попереду тіла. Відбувається це при приземленні попереду корпусу з заблокованим коліном або ж з дуже зігнутим коліном.

В обох випадках на колінний суглоб, а також на сухожилля, хрящі і зв'язки, які оточують його, доводиться надмірне навантаження. Нога не може працювати на зразок пружини, коли вона опиняється перед корпусом або заблокована. Тоді суглоб коліна амортизує навантаження.

Щоб виправити біль у коліні, падайте вперед і починайте бігти, підтягуючи стопи під таз, приземляйтеся на передню частину стопи. Ви відчуєте природне дію пружинне ніг. Так потрібно пробігти метрів 20-30, а потім повторити 3-5 разів.

2. Підошовний апоневроз

@ kieferpix/iStock

Він є причиною частих болів у бігунів. Біль з'являється на підошві п'яти і може відчуватися під час ходьби. Спочатку вона з'являється рідко, але потім все частіше і частіше. Незабаром біль змушує перервати тренування.

Лікування починається з протизапальних ліків, потім — фізіо - і мануальної терапії. У разі, якщо запалення невелике, можна розпочати терапію з зміцнювальних занять і розтяжки групи м'язів-згиначів. Лікування може тривати 2 тижні. Якщо хвороба хронічна, доведеться відповідати їй 2-3 місяці.

3. Ахіллове сухожилля

@ luckyraccoon/IStock

Це пошкодження може бути розтягуванням або навіть розривом. Зазвичай бігуни можуть визначити момент 1-го появи симптомів. Це відбувається під час зміна темпу або напрямку руху, наприклад, під час приземлення.

Відразу після пошкодження відчувається сильний біль. Вона, як правило, локальна і не дозволяє продовжити тренування. При спробі розтягнути сухожилля (поворухнути пальцем) або при напрузі м'язів може спостерігатися тяжкість.

Обов'язково потрібно звернутися до лікаря. Можливо, знадобитися зробити УЗД. Щоб полегшити біль доведеться використовувати стабілізатори або ортопедичне взуття від 3-х до 6-ти тижнів. У другий період лікування потрібно зміцнити сухожилля — сенсомоторную тренування слід проводити під наглядом фізіотерапевта.

Якщо розірвана зв'язка, повернуться до бігу ви зможете тільки через 10-16 тижнів.

Якщо це розтягнення, полегшення прийде протягом трьох тижнів, а повернутися до бігу можна буде через 2-6 тижнів. Щоб гранично прискорити процес загоєння, потрібно прикладати холодний компрес на 15-20 хвилин, але не частіше, ніж раз у 2 години. Також можна застосовувати мазь для прискорення загоєння.

4 способи уникнути травми коліна в спорті
© lzf/IStock Ви, можливо, не стикалися з болем в коліні і навіть не підозрюєте, з-за чого вона може виникнути. Але якщо під час тренування відбувається сильне напруження
5 причин, чому вам будуть корисні силові тренування
© Bojan89/IStock «Чим швидше і більше ти бігаєш, тим краще», – багато бігуни повторюють собі це кожен раз перед забігом, вважаючи, що лише так можна досягти прогресу в
4 способи полегшити біль у колінах
© Srisakorn/IStock Коліно – суглоб, на який щодня припадає велике навантаження. Якщо ви відчуваєте біль в коліні протягом тривалого періоду часу, зверніться до лікаря:
Що робити, якщо турбує біль в коліні: поради та симптоми
©Pixabay Що робити, якщо вас турбує біль у коліні? У більшості випадків ви зможете полегшити свій стан самостійно. Сайт NHS розповів, що для цього потрібно робити. Вміст
Чому болять п'яти: причини і методи лікування
© catinsyrup/iStock Багато людей задаються питанням, чому болять п'яти. Біль зазвичай виникає під п'ятою або позаду неї, де ахіллове сухожилля з'єднується з п'ятковою
Чому болить куприк: причини виникнення та методи лікування
© spukkato/iStock Біль в куприку буває тупий і ниючий, але, частіше, вона гостра. Чому болить куприк? З-за травми під час падіння, довгого сидіння на твердих поверхнях,