11 поз в йозі, які повинен практикувати кожен
26.04.2019 1 823 0 newsdaily.org.ua

11 поз в йозі, які повинен практикувати кожен

В закладки

11 поз в йозі, які повинен практикувати кожен

@ fizkes/IStock

Йога, за деякими даними, включає десятки тисяч різноманітних поз. Проте, необов'язково знати їх усі, щоб приступити до занять. Досить буде приділити 10 хвилин в день для основних поз, щоб відчути себе набагато краще. Йога допомагає відновити сили, поліпшити гнучкість тіла і багато іншого, про що піде далі мова.

Редакція Newsdaily.org.ua радить почати з 11 основних поз в йозі, а пізніше додати в свій арсенал і інші, більш складні асани.

1. Поза собаки мордою вниз (Адхо Мукха Шванасана)

© AndiP/Pixabay

Ця поза допомагає зняти повернути втрачену енергію і зняти втому, розвиває швидкість і легкість в ногах, сприяє розм'якшенню сольових шпор, зменшує біль і скутість в п'ятах, покращує колір обличчя, уповільнює серцебиття, допомагає при артриті плечових суглобів, сприяє травленню.

2. Поза гірлянди (Маласана)

@ fizkes/IStock

Стимулює роботу органів черевної порожнини, знімає біль у спині, полегшує і нормалізує менструальний цикл. Її можна використовувати як контр-позу після прогинів або навпаки, перед ними — для м'якого витягнення хребта. Поза ідеальна для вечірніх вправ, т. к. заспокоює і врівноважує. Також вона рекомендується при захворюваннях верхніх дихальних шляхів.

3. Поза палиці (Чатуранга Дандасана)

@ fizkes/IStock

Планка або поза палиці — одна з головних вправ для загального зміцнення м'язового корсета і шлях до більш складних поз, а також до здорового і правильного вирівнювання спини. Поза змушує активно працювати майже всі м'язи плечового пояса, підтягує їх і допомагає позбавитися від млявості. Потрібно поступово збільшувати час «підвішеного» стану, починаючи з малого.

4. Поза інтенсивного витягнення (Уттанасана)

@ fizkes/IStock

Ця поза допомагає при остеохондрозі верхніх відділів хребта і його деформації, знімає біль у животі, надає тонізуючу дію на печінку, нирки і селезінку, а також на центральну і вегетативну нервову систему за рахунок поліпшення кровопостачання. Поза інтенсивного витягання сприяє полегшенню болю при менструації, а також знімає головний біль, депресію, позбавляє від безсоння і зайвої нервозності.

5. Поза мудреця Маричи (Marichyasana)

@ DenizA/IStock

Поза мудреця Маричи розтягує м'язи хребта, які перестають бути затиснутими і тягнути хребці в різні сторони. Коли м'язи не стягнуто, вони самі ставлять рівно хребці без хрускоту. Біль може назавжди відступити, якщо не припиняти займатися йогою.

6. Поза полумесяця (Anjaneyasana)

@ YouTube

Це поза сприятливо діє на область тазостегнових суглобів і м'язів навколо них. Вона покращує кровообіг і розслабляє м'язи, таким чином, зменшуючи біль і дискомфорт у спині. При виконанні пози потрібно бути максимально уважним, щоб не переборщити і не завдати шкоди хребту.

7. Поза дитини (Balasana)

@ Skvalval/IStock

Поза дитини знімає напругу в спині, плечах та грудної області. Крім цього, вона знімає втому і допомагає при запамороченні, а також зменшує стрес і тривожність. Баласана позитивно позначається на кровопостачанні мозку, заспокоює тіло і розум.

8. Поза героя (Virabhadrasana)

@ fizkes/IStock

Вирабхадрасана 1 поліпшує стан при попереково-крижовому радикуліті, розтягує грудну клітку і легкі, тим самим сприятливо позначаючись на органах дихання. Крім того, вона зміцнює руки, шию, плечі, а також мускулатуру спини. Поза героя, загалом, добре зміцнює ноги, спину, і покращує поставу; також вона може допомогти позбавитися від зайвого жиру в області талії, живота, і сприяє схудненню стегон.

9. Поза верблюда (Ustrasana)

@ fizkes/IStock

Ця поза активно стимулює енергетичні канали плечей і спини, наповнюючи і посилюючи їх. Вся спина вигинається назад, розтягує і тим самим тонізується.

10. Поза потягивающей кішки (Marjarisana)

@ fizkes/IStock

Вона допоможе вам зміцнити не тільки м'язи спини, але і м'язи стегон і черевного преса, «попрацює» над правильною поставою і дозволить повернути легкість ваших рухів.

11. Поза мерця (Savasana)

@ fizkes/IStock

Крім відчуття відпочинку і свіжості, одержуваного від пози мерця, людина позбавляється від нервозності, психічних затискачів, депресії. Шавасана допомагає при лікуванні гіпертонії, порушень сну, сприяє довголіттю. Її також рекомендують виконувати замість денного сну.

Повірте, що вже після першого заняття ви будете почувати себе набагато краще!

5 поширених помилок, які ми допускаємо на йозі
Хто не робить помилок той не вчиться. Однак, потрібно намагатися не допускати їх якомога менше, тому як, якщо справа стосується тренувань, з-за помилок страждає
Йога для вагітних в 3 триместрі: 4 усвідомлених асани
© dolgachov/iStock Напевно ви чули про позитивний вплив йоги на тіло жінки під час вагітності. Вона поліпшує фізичний стан і емоційний фон. Існує комплекс асан, який
8 поз йоги, які допоможуть мислити більш позитивно
© fizkes/iStock З настанням осені можуть з'явитися ознаки депресії. На щастя, з якими відмінно справляються пози йоги. Деякі асани здатні повернути позитивний настрій і
Як за допомогою вправ для тіла зупинити випадіння волосся
©Best Health Magazine Мільйони жінок і чоловіків у всьому світі страждають від алопеції – випадіння волосся, причому перші ознаки цього захворювання можуть проявитися
Пілатес або йога: як зрозуміти, що краще для вас і вашого тіла
©Wavebreakmedia/IStock Багато людей не бачать різниці між пілатесом і йогою. Незважаючи на те, що ці види тренування дійсно мають багато спільного і є ідеальною формою
Йога для початківців: принципи, пози і рекомендації
© Burst/Pexels Йога допомагає знайти внутрішній спокій і гармонію із зовнішнім світом. Деякі вважають, що для початку занять необхідна спеціальна підготовка. Не