10 фраз про їжу, які не можна говорити дитині
29.06.2019 366 0 newsdaily.org.ua

10 фраз про їжу, які не можна говорити дитині

В закладки

10 фраз про їжу, які не можна говорити дитині

© Tuned_In/IStock

Хочете виростити дитину зі здоровим ставленням до їжі? Тоді стежте за тим, що ви йому говорите, адже батьківські слова тлумачаться дітьми по-своєму!

Фахівець з харчування Меріенн Джекобсен рекомендує ніколи не говорити дітям наступні фрази:

1. «Подивися, як добре їсть твій брат/сестра. А ти?»

Такі слова дитина сприйме як докір в тому, що він у чомусь поступається своєму «супернику». Замість цього краще скажіть наступне: «Кожному з нас потрібно час, щоб полюбити нову їжу. Але у тебе вийде!»

©evgenyatamanenko/iStock

2. «Морозиво не можна!»

Малюк подумає, що улюбленого ласощі йому вже ніколи не дадуть. Замість категоричної відмови без пояснення причин краще скажіть, що купите морозиво пізніше, але не зараз, коли ви збираєтеся обідати.

3. «Ти дуже мало з'їв!»

Такою фразою ви вселяєте дитині, що краще знаєте, сита вона чи голодна, а так він ніколи не буде самостійним і не навчиться справлятися з голодом. Замість цього порадьте дитині поїсти ще трохи, тому що наступного разу він буде їсти ще нескоро.

4. «Захотів лохини – ось примхливий!»

Цими словами ви формуєте в дитини відчуття, що він «поганий», так як дуже прискіпливий до їжі. Краще намагайтеся перетворити вживання їжі в радісний процес.

@ JackF/iStock

5. «Десерт отримаєш тільки тоді, коли доїси овочі!»

Після таких слів малюк буде тільки мріяти про те часу, коли зможе тобто десерти без будь-яких умов. Замість цього постарайтеся підібрати рецепти на основі овочів посмачніше.

6. «Молодець, що з'їв так багато!»

Так ви сформуєте в дитини враження, що головне – не якість, а кількість з'їденого. Краще скажіть йому, що він завжди добре справляється з їжею.

7. «Їж, це дуже корисно!»

На жаль, «корисно» не завжди значить «смачно». Краще дайте дітям більше інформації про новий блюді, розкажіть, з чого воно приготовлено і в чому його користь.

© eceveryshop/Flickr

8. «Якщо будеш погано себе вести, не отримаєш цукерок!»

Це наштовхує дитину на думку, що за хорошу поведінку він щоразу повинен отримувати щось смачне. Замість цього поясніть дітям наслідки їх поганої поведінки, не пов'язуючи їх з їжею.

9. «Ми не будемо купувати торт, тому що він шкідливий»

Поясніть дитині, що він скоро буде їсти торт у подруги на дні народження, бо ця їжа вживається нечасто. Потрібно навчити малюка, що їсти можна все, але потроху.

10. «Якщо тобі не подобається ця страва, я приготую інше»

Вживання їжі – справа загальна, тому дитина повинна навчитися приймати різноманітне меню, що подобається не лише йому, але й іншим.

© Maks Manuals/Flickr

Ці нехитрі поради допоможуть вам сформувати в дитини правильне відношення до їжі. Удачі!

Читайте також 10 методів, які допоможуть зупинити дитячу істерику в магазині

Які фрази ранять ваших дітей?
© IStock Виховати дитину сильною, незалежною, освіченою і щасливою особистістю — завдання із зірочкою. Як відомо, більшість психологічних проблем формуються саме в
5 образливих фраз, які не варто говорити дітям
©KatarzynaBialasiewicz/iStock В сучасних методах виховання молоді батьки досі роблять банальні помилки, здатні зашкодити психічному здоров'ю дитини. Часто буває так, що
10 фраз, які допоможуть дітям стати більш впевненими
© Deagreez/IStock Мами — це серця і душі сімей. Вони роблять мільйон речей і більше. Вони справжні супергерої. Крім того, вони вирощують впевненість дітей у своїх силах.
6 батьківських фраз, які травмують дитячу психіку
©psifact.ru Як саме ви трактуєте слова «виховувати дитину»? Це змушувати її бути слухняною, виконувати батьківські накази та беззаперечно погоджуватись з вами? Насправді
10 фраз мам, які зарікалася не говорити в дитинстві
© IStock Багато мам часто помічають за собою фрази, які зарікалася не вимовляти по відношенню до власних дітей. Зазвичай, це фрази родом з дитинства, які колись казали
Як стати батьками, з якими дітям захочеться говорити
© shironosov/iStock Доктор Ерін Леонард є практикуючим психотерапевтом ось вже 15 років. Вона отримала безліч нагород та пише книги про взаємини людей. Вона також не раз