Плюси і мінуси підрахунку калорій на дієті
03.05.2019 750 0 newsdaily.org.ua

Плюси і мінуси підрахунку калорій на дієті

В закладки

Плюси і мінуси підрахунку калорій на дієті

Підрахунок з'їдених калорій – досить поширене заняття багатьох тих, що худнуть, при чому, цю звичку вже не один десяток років. Суть підрахунку калорій полягає у веденні обліку того, що ви з'їдаєте за день, а мета – не перевищити норму калорій в день. Таким чином, організм не отримує зайвих калорій, які могли б піти в жирові відкладення. Але, чи так усе просто? Розповідають експерти з MYDOMAINE.

Розбираємося, потрібно витрачати свої сили і час на підрахунок калорій продуктів, які ви їсте кожен день.

  • Переваги підрахунку калорій

© DragonImages/iStock

Це робить вас більш уважним до їжі. Коли вам доводиться витрачати час на аналіз складу продукту або страви, пошук його в списках інгредієнтів та їх калорійності, ви мимоволі замислюєтеся – а чи справді ви голодні? Підрахунок калорійності продуктів також сприяє тому, що ви дізнаєтеся, що ж в них міститься насправді. Приміром, заправивши свій овочевий салат столовою ложкою корисного оливкової олії, ви майже подвоїти його загальну калорійність!

У вас виробляються корисні звички. Існують дослідження, які доводять, що люди, які ведуть щоденник харчування, втрачають вагу вдвічі швидше. Це правда, адже записуючи все, що ви з'їли, і калорійність кожної страви, ви виразніше розумієте, скільки калорій (в тому числі і зайвих) ви дали організму. Також, щоденник харчування є хорошим джерелом інформації та формування корисних звичок у харчуванні.

© Penelope Graßhoff/iStock

У вас завжди є вибір. Коли ви керуєтеся кількістю калорій, «дозволеним» в день, ви завжди має право розпорядитися ними на свій розсуд. Чого не скажеш про дієти, які накладають заборону на багато продуктів. Тобто, якщо вам терміново захотілося з'їсти морозива – ви можете собі це дозволити, і відняти його калорійність з вашої денної норми. Звичайно, тут потрібно бути акуратними і не переходити повністю на шкідливі швидкі вуглеводи і жири.

Читайте також Як спалювати більше калорій за допомогою жувальної гумки

  • Недоліки підрахунку калорій

Неточність. Користуючись різними калькуляторами калорій, ви не можете бути повністю впевнені в правильності підрахунків. Щоб підрахунок був максимально ефективним, вам необхідно знати вашу швидкість основного обміну речовин, радять дієтологи. А ця процедура проводиться за допомогою спеціальних апаратів, які підключаються до тіла і вимірюють рівні кисню і вуглекислого газу в організмі. В іншому випадку, ви просто оперуєте умовними числами.

Калорії – калоріях ворожнечу. Порівнюючи продукти не за їх складом або походженням, а виключно по калорійності – те ж саме, що порівнювати яблука з огірками. Вашому тілу не все одно – отримати 100 калорій з цукерок або авокадо! Той же авокадо містить корисні для організму жири і, завдяки їм, є дуже калорійним, але це не означає, що ви повинні відмовитися від нього. Вживаючи лише низькокалорійні продукти, ви ризикуєте позбавити організму більшості необхідних поживних речовин.

Процес прийому їжі стає «сумним». Занурюючись у процес підрахунку калорійності все, що ви їсте, ви поступово починаєте вішати ярлики на продукти: калорійне = погане, низькокалорійне = хороше. Це ні до чого доброго не призведе, більше того, ви можете порушити своє ставлення до їжі в цілому і розвинути погані звички – наприклад, харчуватися лише фаст-фудом, але не перевищувати калорії.

Всесвітні дієтологи і психологи сходяться в своїх думках до такого висновку: підрахунком своїй калорійності їжі можуть займатися ті, хто зможе поставитися до процесу з позитивом. Більш того, як і будь-які інші методики схуднення, підрахунок калорій підходить не всім. Пробуйте і знаходите той метод, який створений саме для ваших потреб!

Читайте також 8 способів скоротити калорії при приготуванні їжі

3 пастки підрахунку калорій, про які потрібно знати при схудненні
© Podrobnosti Багато хто вважає, що шлях до ідеальної фігури починається з підрахунку калорій. Це правда, але цей пункт має свої підводні камені, які приводять у
5 причин перестати рахувати калорії
©sasint/Pixabay Чи вірите ви в те, що можна стежити за фігурою і контролювати вагу без підрахунку калорій? Редакція SUPER.UA зібрала для вас 5 причин, завдяки яким ви
7 способів схуднути без підрахунку калорій
© socialmediasl444/Flickr Не секрет, що для того, щоб схуднути, потрібно дотримуватися дефіцит калорій. Один з кращих способів зробити це – рахувати калорії. Однак
Проста формула підрахунку калорій, з якою ви зможете їсти і худнути
© Family Wellness Acupuncture/Flickr Сьюзан Нибергалл – персональний тренер і коуч, який допомагає своїм клієнтам стати більш сильними і здоровими людьми. Вона знає, як
7 простих способів знизити вагу, не сідаючи на дієту
© Martinina/IStock Найпростіший спосіб схуднення без дотримання дієти і підрахунку калорій — усвідомлене споживання їжі та відмова від шкідливої їжі. Редакція SUPER.UA
Проста система підрахунку необхідних калорій, що допоможе бути у формі
Калорией називають одиницю виміру теплоти. Енергетична цінність продуктів, які входять в наш раціон, вимірюється в кілокалоріях. Але для зручності її називають калорией.