Наскільки важливі емоції у прийнятті рішень і як вони впливають на них
15.05.2019 858 0 newsdaily.org.ua

Наскільки важливі емоції у прийнятті рішень і як вони впливають на них

В закладки

Наскільки важливі емоції у прийнятті рішень і як вони впливають на них

© a-wrangler/IStock

На сьогоднішній день існує незліченна кількість маркетингових пропозицій. І не дивно, що лише незначна кількість отримує відгук з боку споживачів. В середньому ми щодня стикаємося з більш ніж 5000 реклам. Ми обробляємо лише 86 з них, і тільки 12 справляють незабутнє враження на нас. Як же в підсумку ми робимо свій вибір? Hedrum вважають, що все залежить від наших емоцій. Вони докладно пояснили, як емоції впливають на прийняття рішень і чому ми купуємо одні речі, а інші – ні.

Вміст матеріалу

Як емоції впливають на прийняття рішень?

Кількість повідомлень, на які ми можемо звернути увагу, обмежена, оскільки наша увага є обмеженим ресурсом. У нас недостатньо нейронних здібностей, щоб звертати увагу на все, що нас оточує. Тому по мірі збільшення маркетингового потоку збільшується і конкуренція компаній. Всі вони шукають спосіб, як привернути увагу споживача.

Сила емоцій

© LumineImages/iStock

У людей немає часу обробляти обсяг інформації рефлексивно. Тому замість цього ми використовуємо підсвідомі сигнали у вигляді почуттів і думок, на які впливають емоції. Саме вони попереджають нас про необхідність звернути увагу на що-небудь. Емоції володіють величезним потенціалом дії і можуть змусити споживачів розгледіти те, що їм було б нецікаво, якби не було цих емоцій. Маркетологи розуміють це, тому прагнуть стимулювати виникнення емоцій споживачів.

Всупереч поширеній думці, всі рішення насправді засновані на емоціях. Згідно з новим дослідженням, ми використовуємо емоції як інструмент оцінки та керівництво до поведінки.

У минулому основною метою маркетологів було прагнення надати споживачам більше інформації про продукт. У вік інформаційних технологій це більше не є основною потребою. Як вказує нещодавнє дослідження Tiexiera, маркетологи повинні тепер спрямовувати свої зусилля не на те, щоб дати споживачеві інформацію, а щоб встановити в них емоційний зв'язок з рекламованої річчю/послугою. Таким чином, бренд, який розуміє, що емоції керують поведінкою людини, може оптимізувати маркетингову кампанію. З іншого боку, не всі бренди грамотно використовують цей підхід. Все тому, що є поширені міфи про емоції:

На нашу поведінку впливають навіть ті емоції, які ми не відчуваємо усвідомлено

© SIphotography/IStock

Когнітивна оцінка, яка призводить до появи почуттів, проводиться несвідомо. Тому тільки тому, що хтось не усвідомлює свою емоцію, не означає, що вона не впливає на його поведінку. Але доведено, що більш емоційна інформація приваблює нас. Щоб поглибити зв'язок людини з рекламованим продуктом, брендам потрібно віддавати перевагу по-справжньому емоційним рекламним повідомленням.

Емоції – це не просто почуття

© Ridofranz/iStock

Емоції є частиною безперервного процесу когнітивної оцінки і зворотного зв'язку. Емоції лежать в основі набагато більшої кількості рішень, ніж просто рішення, засновані на сильні почуття. Якщо бренд віддає пріоритет емоційної зв'язку, він може відкрити споживачеві нові ідеї, стимулювати його поведінку і встановити довіру.

Емоції насправді дуже раціональні

©Pixabay

У 2000 році вчені вивчили мозок людей, які пошкодили область, що відповідає за обробку емоцій. З'ясувалося, що з-за цього люди зіткнулися з проблемами прийняття навіть простих рішень (на кшталт того, що попоїсти на вечерю). І це враховуючи те, що в іншому їх мозок був у порядку. Вони мислили розсудливо, керувалися логікою. Але все ж не могли прийняти рішення із-за проблем з емоціями.

Як бачимо, емоції дійсно відіграють важливу роль у нашому житті. Якщо рекламне повідомлення не змушує нас відчувати щось, ми навряд чи будемо на нього реагувати. Ці знання допомагають краще зрозуміти себе, а також дізнатися, чому маркетологи використовують свої емоційні «виверти».

Дослідження показало, як боротися з проблемою прийняття рішень
©Pixabay У кожного з нас свої методи прийняття рішень, і вони можуть суттєво відрізнятися один від одного. Ніхто не може точно сказати, як приймати рішення правильно. Але
Як перемогти нерішучість: вчені знайшли пояснення дивну рису характеру
© turk_stock_photographer/iStock Ви довго вибираєте, який фільм подивитися? Що з'їсти на обід або яку зубну пасту купити? Нерішучість часто долає вас? Швидше за все, ви
Чому зайняті люди здатні робити здоровий вибір, дослідження
© Milkos/iStock Зайнятість нерідко називають проблемою сучасних людей, але, на думку дослідників міжнародної бізнес-школи INSEAD, вона також допомагає прийняти людям
Як не приймати емоції занадто близько до серця
© Aleksander Kaczmarek/IStock Ваша впевненість падає, коли над вами хтось жартує? Емоції зашкалюють? Ви приймаєте поведінку людей як образ? Однак у безлічі випадків дії
Як суспільство і оточення маніпулюють нами кожен день
© Rawpixel/IStock В сучасному світі люди успішно маніпулюють іншими і точно також піддаються зустрічним маніпуляцій. Виявляється, більшість прийнятих нами рішень
5 приємних причин полюбити кінний спорт
Коні — дивно розумні тварини, а працювати з ними — суцільне задоволення. Тому, якщо вам хочеться випробувати нові емоції, потренувати тіло і витримку, тоді неодмінно