Як накласти еластичний бинт: швидка допомога при розтягненнях і вивихах
27.05.2019 1 707 0 newsdaily.org.ua

Як накласти еластичний бинт: швидка допомога при розтягненнях і вивихах

В закладки

Як накласти еластичний бинт: швидка допомога при розтягненнях і вивихах

©MissionBox

Еластичний бинт допомагає боротися з болем, розтягненнями, вивихами та іншими проблемами, пов'язаними з сухожиллями. У цьому матеріалі ми розповімо, як накласти еластичний бинт на коліна, зап'ястя і щиколотки.

Вміст матеріалу

Як накласти еластичний бинт на коліно

Обгортання еластичним бинтом ефективно при лікуванні розтягнень, набряків, травм підколінного сухожилля та інших проблем, пов'язаних з коліном. Це також недорогий, ефективний і безпечний спосіб запобігання травм у спорті. Бинт забезпечить вам додаткову підтримку і стабільність, а в поєднанні з льодом або теплової терапією обгортання коліна можуть сприяти більш швидкому відновленню напружених суглобів і м'язів.

Щоб накласти еластичний бинт на коліно правильно, вам знадобиться сам бинт, а також знеболювальний засіб або мазь. Ви повинні вчинити наступні дії:

 • Поставте ногу в природне положення і створіть невеликий вигин коліна. Ви можете нанести знеболюючу мазь на травмовану область.
 • Міцно притисніть один кінець пов'язки до колінної чашечки і почніть намотувати пов'язку.
 • Переконайтеся, що намотка покрила верх і низ коліна. Це забезпечує максимальну зовнішню підтримку не тільки суглобу, але і зв'язок, м'язів та сполучної тканини.
 • Не завертайте занадто щільно, так як це утруднить кровообіг в ураженій ділянці.
 • Переконайтеся, що ви відчуваєте себе комфортно і без тиску.
 • Закріпіть бандаж на місці за допомогою стрічки або липучки.

Для того, щоб правильно намотати бинт на коліно, знадобиться досвід, але після декількох спроб у вас почне виходити все краще і краще. Такі пов'язки ідеальні для спортсменів, а також для тих, хто переніс операцію на коліні.

Як накласти еластичний бинт на зап'ястку

Якщо ви займалися спортом або невдало впали, то можете отримати травму зап'ястя. У такому випадку дуже важливо відразу ж накласти на зап'ясті еластичний бинт. Переконайтеся, що у вас є все необхідне: ножиці, еластичний бинт, мило і вода (щоб очистити зап'ясті перед обгортанням).

Дійте так:

 • Переконайтеся, що ви намотуєте пов'язку вище і нижче суглоба.
 • Почніть обгортання в нижній частині передпліччя.
 • Перекривайте кожен шар пов'язки приблизно на 50 відсотків.
 • Зробіть «вісімку» навколо суглоба, щоб створити стабільність.
 • Використовуйте липучку або застібку на кінці бинта, щоб стабілізувати обгортання.
©Leaders Choice Insurance

При обгортанні зап'ястя пам'ятайте, що ви пов'язка не повинна бути занадто тугий, і ви повинні мати можливість вільно рухати пальцями. Після того, як ви обернули зап'ясті, обов'язково відвідайте травмпункт, де вас огляне лікар.

Як накласти еластичний бинт на щиколотку

Компресійний бинт використовується для запобігання набряків вывихнутой щиколотки. Він не підтримує ногу і не перешкоджає її руху, але нагадує вам бути обережним.

Отже, щоб накласти еластичний бинт на щиколотку, вам необхідно дотримуватись таких вказівок:

 • Тримайте ногу під кутом 90 градусів. Почніть з того місця, де ваші пальці зустрічаються з ногою. Тримайте вільний кінець пов'язки на боці. Оберніть пов'язку навколо стопи один раз, злегка підтягує її легким натягом.
 • Після цього починайте повільно кружляти навколо арки стопи. Потягніть пов'язку по діагоналі від підстави пальців на верхній частині ступні і обведіть навколо щиколотки. Тепер перенесіть пов'язку по діагоналі через верх стопи і під аркою у вигляді вісімки.
 • Коли ви доберетеся до щиколотки, оберніть пов'язку навколо повстяної частини, щоб вона залишалася на місці під щиколоткою. Продовжуйте рух навколо щиколотки і ступні вісімкою, рухаючись до п'яти внизу і до ікрі нагорі вісімки.
 • Пов'язка повинна охоплювати всю ногу і закінчуватися приблизно на 7 сантиметрів вище щиколотки. Більшість компресійних бинтів самофиксируются або поставляються з затискачами. Якщо немає, використовуйте стрічку, щоб закріпити кінець. Обгортка повинна бути щільною, але не повинна переривати кровообіг в нозі.
©Healthwise

З допомогою наших рекомендацій, ви зможете накласти еластичний бинт самостійно. У будь-якому випадку, ви повинні якомога швидше показати вашу травму лікаря.

За матеріалами: activewrap.com, share.upmc.com, myhealth.alberta.ca.

З аптечки варто обов'язково взяти з собою у відпустку
© Pixabay Їдучи у відпустку, необхідно передбачити багато чого, в тому числі, подбати про своє здоров'я. Складаючи перелік того, що треба взяти з собою в поїздку, не
Як зав'язати ідеально покладений високий хвіст
©jacoblund/IStock Хвіст – одна з найпростіших і улюблених багатьма зачісок, яка може виручити в будь-якій ситуації. Щоб допомогти вам вдосконалити свої навички створення
Як зупинити венозний і артеріальний кровотеча
Ваше життя у ваших руках, тому важливо знати різницю між видами кровотеч. Ця інформація підкаже вам, як швидко діяти в екстреній ситуації і допомогти собі або оточуючим.
Як позбутися целюліту: корисні поради по всіх фронтах
© ValuaVitaly/iStock Ми мажемо кремом, щоб розгладити його, носимо джинси в 40 градусну спеку, щоб приховати його, а деякі просто намагаються не звертати на нього
Як зміцнити вестибулярний апарат дитини
© DragonImages/IStock Вашої дитини годину закачує в машині? Паморочиться голова, коли він катається на каруселі? Значить, у нього слабкий вестибулярний апарат. Чи буде ця
Як вибрати бюстгальтер для годування за розміром і видом
© demerzel21/iStock Ви зовсім недавно пізнали, або тільки збираєтеся пізнати щастя материнства? Саме час задуматися про те, як вибрати бюстгальтер для годування! Стільки