Як відновити сили після нервового виснаження: 3 шляхи
23.05.2019 1 738 0 newsdaily.org.ua

Як відновити сили після нервового виснаження: 3 шляхи

В закладки

Як відновити сили після нервового виснаження: 3 шляхи

©Pixabay

Нервовий зрив може спіткати кожного з нас, але ми знаємо способи, як відновити сили після нервового виснаження. Сайт Wiki How розповів, що ви можете зробити, щоб повернутися до нормального життя після нервового зриву.

Вміст матеріалу

1. Зверніться за психологічною допомогою

Досвідчений психотерапевт допоможе вам визначити причину, через яку стався нервовий зрив, а це дасть можливість призначити правильне лікування. Для постановки діагнозу докладно опишіть фахівця всі ваші симптоми і поведінка, які призвели до розладу.

Наступним кроком виходу з кризи буде психотерапія. Існує багато її форм, але вам призначать саме ту, яка буде найбільш відповідати вашим станом і причин, які призвели до зриву. Це може бути розмовна терапія (опрацювання проблеми через спілкування з лікарем), когнітивна поведінкова терапія (фокусується на зміну ваших думок, щоб змінити поведінку) або міжособистісна терапія (акцентується на ваших відносинах з іншими людьми).

Хорошим способом вийти з нервового кризи може стати приєднання до групи підтримки, де ви знайдете людей зі схожими проблемами і можете отримати корисні поради. Також часто призначаються спеціальні медикаменти, які можуть полегшити ваш стан.

2. Зосередьтеся на собі

Один з найкращих способів допомогти вам відновитися після нервового розладу – бути добрим до себе. Це означає, що ви не повинні звинувачувати себе, якщо у вас стався важкий день або ви не хочете вибиратися з дому. Не думайте про себе як про невдаху і дайте час на відновлення.

Ще один хороший спосіб розібратися в собі – ведення щоденника настрою. Запишіть те, що ви відчуваєте кожного дня, і подумайте про те, що змусило вас так себе почувати. Поверніться до свого щоденника в кінці тижня, щоб проаналізувати шаблони вашої поведінки. Постарайтеся знайти сенс в тому, що привело вас до зриву і подумайте про те, який урок це вам принесло. Додатково можна використовувати медитацію або інші техніки розслаблення.

Проаналізуйте свої стосунки з іншими людьми, адже ваш нервовий зрив міг відсторонити вас від оточуючих. Спробуйте відновити ці відносини, щоб швидше повернутися до нормального життя. Найгірше, що ви можете зробити, це страждати на самоті. Не допускайте цього і приймайте допомогу і підтримку від ваших близьких. Дайте собі час оговтатися після стресу, адже це складний і довгий процес.

©Pixabay

3. Змініть своє життя

Не перевантажуйте себе занадто великою відповідальністю, адже це тільки ускладнить одужання. Якщо у вашому житті є зобов'язання, які викликають стрес і занепокоєння, спробуйте позбавитися від них.

Хороший спосіб позбутися від наслідків нервового виснаження – бути більш активним і знаходити нові інтереси. Спробуйте катання на велосипеді, походи, біг, садівництво або танці. Також спробуйте висловити свої почуття через творчість. Живопис, фотографія, рукоділля та інші види захоплень допоможуть вам збалансувати свій психологічний стан.

Так як основною причиною психічних розладів є стрес, постарайтеся максимально зменшити його наявність у вашому житті. Практикуйте дихальні техніки, намагайтеся займатися йогою або іншими заспокійливими вправами, досить спіть і відпочивайте протягом дня – це допоможе вам відчувати себе краще.

Нервові зриви можливі, але тепер ви знаєте, як відновити сили після нервового виснаження. Використовуйте ці поради по максимуму і будьте здорові у всіх відносинах!

Читайте також Як почати цінувати і поважати себе: поради для покращення життя

Що робити, якщо у вас з'явився нервовий тик
Що робити, якщо у вас з'явився нервовий тик
Що робити, якщо у вас з'явився нервовий тик
30.06.19 Поради про саморозвиток
©repinanatoly/IStock Мимовільне смикання куточка губ, брови або століття — нервовий тик — може сигналізувати про проблеми в організмі. Для початку варто заспокоїтися і
Чому з-за стресу ми набираємо вагу, – наукове пояснення
©zwierciadlo.pl Стрес і зайва вага – поняття тісно взаємопов'язані, причому найбільше жиру після нервового перенапруження відкладається саме на животі. Чому так
Як відновити сили після хвороби або операції: 8 лайфхаков
©AntonioGuillem/IStock Якщо ви перенесли операцію або хвороба, відновлення може зайняти чимало часу. Однак, ви повинні набратися терпіння і найкращим чином піклуватися
Як ви можете використовувати трави для лікування перепадів настрою, стресу і тривоги
© Couleur/Pixabay Використання трав для поліпшення вашого настрою може здатися практикою, що більше підходить для середньовіччя. Але насправді це відмінне природне засіб,
Як відновити організм після тривалого свята
© Natalia_Grabovskaya/iStock Якщо у вашому житті настав період затяжних святкувань, то на зовнішності і здоров'я це може позначитися не найкращим чином. Пропонуємо кілька
Старість ні при чому: чому на лобі так рано з'являються зморшки
© ValuaVitaly/iStock Виявляється, зморшки на лобі можуть з'являтися не тільки від старості – деякі вчені зв'язують їх з проблемами серцево-судинної системи. Але не