Скільки калорій людина здатна витратити за день і на що
27.04.2019 8 708 0 newsdaily.org.ua

Скільки калорій людина здатна витратити за день і на що

В закладки

Скільки калорій людина здатна витратити за день і на що

©Pixabay

Чи замислювалися ви про те, куди і на що йдуть ваші калорії на день? Адже повсякденні справи теж вимагають енергетичних витрат, так само як фізична і розумова навантаження. Так скільки калорій витрачає людина в день? Спробуємо розібратися.

Вміст матеріалу

На що ми витрачаємо свої калорії в день

Кожна наша дія супроводжується витратою енергії. Одні активності, наприклад, заняття спортом, більше енергозатратні, а інші далеко не так очевидні. Тим не менше, кожен день наш організм витрачає калорії на такі види діяльності:

• засвоєння надходить в шлунково-кишковий тракт їжі;
• підтримання мускулатури в тонусі;
• забезпечення нормальної температури тіла;
• робота внутрішніх органів — нирок, серця, мозку, ендокринних залоз, легенів;
• забезпечення безперебійного протікання ланцюжка обмінних реакцій;
• функціонування нервової системи;
• сон.

Всі ці життєво важливі витрати енергії складають приблизно від 60 до 80% загального добового раціону калорій.

Скільки калорій ми витрачаємо під час сну

Ми витрачаємо калорії без перерв, навіть знаходячись в стані спокою. Швидкість витрати калорій під час сну трохи знижується і становить 60-70 калорій на годину. Цей витрата калорій вважається значним, але для нього потрібні певні умови: сон не менше 8 годин, прохолодне приміщення, відмова від жирної і важкої їжі перед відходом до сну і розслаблений стан.

Фізична і розумова активність

Ці види діяльності нашого організму вимагають чималої витрати калорій. Розумова активність спалює трохи менше калорій, ніж фізична, але якщо ви будете супроводжувати її активною жестикуляцією та емоціями, то енерговитрати зростуть. Свою фізичну активність ви можете коректувати, вибираючи ті чи інші види спорту. Наприклад, стрибки на скакалці вимагають від людини витрат 360 кКал/год, біг підтюпцем — 380 кКал/год, їзда на велосипеді — від 220 до 450 кКал/годину, катання на роликах — в середньому 500 кКал/год. Навіть звичайна ходьба сприяє витраті калорій – їх витрата при неспішної прогулянки складе 220 кКал за годину.

Травлення

Перетравлення їжі – ще один процес, що поглинає чимало калорій. При цьому 40% від загального споживання калорій на перетравлення йде на розщеплення і засвоєння білкової їжі. Для порівняння: переварювання вуглеводів вимагає всього 4-7%, а жирів — 2-4% від загальної кількості калорій.

Повсякденні справи

Протягом дня ми витрачаємо нашу енергію на звичайні справи, яким навіть не надаємо значення. Ось кілька цікавих фактів про витрату калорій:

• миття посуду – 50 калорій;
• вологе прибирання підлоги — 130 калорій;
• прасування білизни — 70 калорій;
• витирання пилу — 80 калорій;
• ручне прання — 110 калорій;
• миття вікон і дзеркал — майже 300 калорій;
• зміна постільної білизни — 35 калорій.

Як бачимо, підтримка чистоти і порядку в домі сприяє більшій витраті енергії, що в кінцевому підсумку допоможе вам зберегти свою стрункість!

Від чого залежить витрата калорій в день

Науковці стверджують, що сучасна людина витрачає на свою життєдіяльність трохи більше 2000 кКал щодоби. Але, так як ми ведемо малорухливий спосіб життя, споживання калорій з їжею перевищує їх витрати, з-за чого з'являються відкладення зайвого жиру.

Потреба в калоріях залежить також від статевої приналежності і від вікової категорії конкретної людини. Наприклад, дівчатам у віці 15-19 років необхідно 2400 кКал в добу, в той час як юнакам того ж віку слід вживати на 600 кКал більше. Аналогічна різниця між статями в потребах калорій в період з 25 до 51 року. А літні чоловіки повинні витрачати лише на 200 кКал в день менше, ніж їхні ровесниці (1700 проти 1900 кКал).

Навчіться балансувати вживання і витрата калорій в день, щоб зберегти відмінну форму і здоров'я!

Читайте також 5 способів залишатися активними навіть в самий насичений день

6 видів діяльності, які спалюють жир без занять спортом
©supershabashnyi/IStock Регулярна фізична активність є важливою складовою життя здорової людини, але вона може набриднути. Хто захоче потіти кожен день і вирушати на
5 видів фізичної активності, які спалюють більше 1000 калорій
© mladensky/IStock Вибираючи ту чи іншу програму тренувань, багато запитують себе: «А скільки калорій я зможу спалити в день?». Все залежить від таких факторів, як
7 вправ, які спалюють більше калорій, ніж біг
Біг — одне з найбільш ефективних вправ, якщо ви хочете бути здоровим і підтягнутим. Крім того, біг приносить величезну користь і психологічному здоров'ю. Але якщо ви
5 причин перестати рахувати калорії
©sasint/Pixabay Чи вірите ви в те, що можна стежити за фігурою і контролювати вагу без підрахунку калорій? Редакція SUPER.UA зібрала для вас 5 причин, завдяки яким ви
Проста система підрахунку необхідних калорій, що допоможе бути у формі
Калорией називають одиницю виміру теплоти. Енергетична цінність продуктів, які входять в наш раціон, вимірюється в кілокалоріях. Але для зручності її називають калорией.
3 міфу про підрахунок калорій, які тільки заважають
© Milkos/IStock Більшість людей вважають, що втрата ваги може посприяти скорочення калорій. Менше — завжди краще, чи не так? Але насправді все не так просто. Редакція