Скільки потрібно спати підлітку: дослідники визначили зв'язок між кількістю відпочинку і курінням у дітей
19.04.2019 10 0 newsdaily.org.ua

Скільки потрібно спати підлітку: дослідники визначили зв'язок між кількістю відпочинку і курінням у дітей

В закладки

Скільки потрібно спати підлітку: дослідники визначили зв'язок між кількістю відпочинку і курінням у дітей

© seb_ra/iStock

Так важливий сон, як всі вважають? Ви, ймовірно, вже чули про те, що нестача сну призводить до проблем зі здоров'ям. Але недавнє дослідження виявило, що молоді люди, які сплять менше 6 годин на добу, в два рази частіше курять, вживають наркотики, п'ють, а також піддаються ризику суїциду. Про висновки вчених повідомили Dailymail.

Вміст матеріалу

Суть дослідження

Вчені з жіночого госпіталю Бригама проаналізували опитування, що проводяться два рази на рік-з лютого 2007 року по травень 2015 року. В них взяли участь учні середніх шкіл – школярі віком від 14 до 18 років. Вони повинні були відповісти, скільки сплять годин на день і є у них згубні звички.

Вчені враховували дані, отримані з 67 615 опитувань. Як виявилося, лише 30% підлітків сплять 8 годин в день (добова норма). У 2015 році кількість дітей, які сплять менше 8 годин, склала 71,9% (порівняно з 68,9% в 2007).

Школярі, які регулярно спали менше 6 годин на добу, в 3 рази частіше думали про суїцид або намагалися його вчинити. Разом з тим поганий сон вплинув і на розвиток шкідливих звичок. До них відноситься: куріння, розпивання спиртних напоїв, зловживання наркотиками.

Висновки

Дослідники вважають, що поганий сон насправді може спровокувати такі шкідливі звички, як куріння або вживання алкоголю. Підліток, який лягає спати пізно, а прокидається рано, піддається ризику самогубства і розвитку психічних розладів. Частими є й випадки потрапляння в автомобільну аварію, зловживання психотропними речовинами.

Нинішньому поколінню потрібно спати 8 годин на добу для повноцінного відпочинку і відновлення. Примітно, але шкідливим також є сон тривалістю більше 10 годин. Отже, не варто спати занадто багато, так як це загрожує негативними наслідками.

Доктор Елізабет Клерман зазначає, що безсоння за останні роки стала причиною погіршення розумового розвитку. У той час як деякі діти гірше приймають рішення, інші – проявляють слабкі здібності до навчання. Крім цього, спостерігаються зміни в поведінці і настрої. Підліток веде себе агресивно по відношенню до оточуючих.

Рекомендації

Національна служба охорони здоров'я Великобританії рекомендує лягати спати і прокидатися в один і той же час. Деякі сплять на зручному ліжку, хоча це теж важливий момент, який варто враховувати. Крім того, слід скоротити споживання кофеїну або повністю від нього відмовитися.

Вчені не раз доводили, що поганий сон збільшує ризик розвитку депресії і тривожності. Тим не менше, дослідники Бригама були першовідкривачами. Вони визначили, що підліток може вести нездоровий спосіб життя з-за недостатньої кількості сну.

Читайте також Пробудження серед ночі: чи це нормально і як часто

Як кинути курити: поради та факти напередодні Міжнародного дня відмови від тютюну
У всесвітній день відмови від тютюну редакція Super.ua розібралася в головному питанні багатьох залежних від диму — як же кинути палити. Наводимо факти, дослідження,
Діти з астмою частіше схильні до ризику зайвої ваги, дослідження
© KatarzynaBialasiewicz/iStock З зайвою вагою все частіше стикаються саме діти. Нове дослідження показало, що астма може спровокувати ожиріння. MailOnline розповідають
Дослідження з'ясувало, яка кількість сну і як впливає на наше здоров'я
© Vera_Petrunina/iStock Ви знали, що сон позитивно впливає на ваше здоров'я і може поліпшити самопочуття? MailOnline розповідають про те, скільки потрібно спати в добу,
 Поганий сон у чоловіків може стати причиною падіння рівня тестостерону, дослідження
© LightFieldStudios/iStock Між недосипом і зниженим рівнем тестостерону є зв'язок. До такого висновку прийшли дослідники з Університету Майамі (США). Вчені з'ясували, що
Названий ризик, якому піддаються працюють в нічну зміну
© Szepy/iStock Дослідники з Гарварду визначили, чим загрожує жінкам робота у вечірній та нічний час. Виявилося, що це може призводити до появи діабету 2-го типу. При
Що важливіше – скільки ми спимо або, коли лягаємо спати
© stevanovicigor/iStock Для багатьох стає непосильним завданням спати 7 годин на добу. Це, не кажучи про те, що режим теж грає важливу роль. Останні дослідження