Як зацікавити дитину спортом
13.04.2019 414 0 newsdaily.org.ua

Як зацікавити дитину спортом

В закладки

Як зацікавити дитину спортом

© LSOphoto/IStock

Фізична активність є однією з найважливіших складових здоров'я, благополуччя і розвитку дитини. На жаль, сучасні діти дуже залежні від гаджетів і рідше приділяють увагу спорту. Що потрібно робити батькам? Як зацікавити дитину спортом? Spooky nook sports розповіли, як пробудити в дітях бажання більше рухатися.

Вміст матеріалу

Чому так багато дітей втрачають інтерес до спорту?

© Evolution Labs/Flickr

Є багато відповідей, але частина проблеми пов'язана з тим, як ми підбираємо спорт нашим дітям. Деяких дітей змушують займатися спортом, який їм не подобається. Інші відчувають тиск – їх змушують зосередитися тільки на одному виді спорту. Але це може обмежувати їх як фізично, так і соціально, якщо вони хочуть брати участь в декількох різних видах спорту.

З іншого боку, іноді ми забуваємо про те, що м'язи, зв'язки і сухожилля потребують періоди відпочинку. Ми повинні пам'ятати, що дітям потрібно робити перерви в спорті. Поширена проблема – батьки забувають, що діти – це просто діти. Бути зосередженим і відданим справі – добре, але адже дитинство – це свобода. Саме ця свобода дозволяє дітям досліджувати свій світ та розкривати свої таланти.

Томас Джефферсон одного разу заявив, що людині будь-якого віку варто приділяти, принаймні, дві години в день тренувань, так як «сильне тіло робить розум сильним». Тобто спорт допоможе не тільки зміцнити тіло дитини, він допоможе його розумової активності. Давайте розглянемо, як представити спорт, щоб він став невід'ємною частиною життя дитини.

Як зацікавити дитину спортом?

Є кілька нескладних способів прищепити дитині любов до спорту. Ось що ви можете зробити:

Подавайте приклад

© Liderina/iStock

Діти – це губки, які вбирають розуміння життя, спостерігаючи за своїми батьками. Якщо ви не відрізняєтеся «гарною поведінкою», великі шанси, що ваша дитина буде наслідувати вашій поведінці. Якщо дитина бачить, що ви сидите на дивані і дивіться телевізор весь день, у нього не буде підстав вважати, що спорт – дійсно важлива частина життя. Почніть доводити цінність спорту, почавши їм займатися.

Займайтеся спортом разом

© MNStudio/iStock

Навчіть вашу дитину кататися на велосипеді. А потім зробіть ще один крок – покатайтеся на велосипеді разом. Якщо ви віддаєте перевагу ходити в спортзал, візьміть з собою дитину і знайдіть для нього веселі заняття. Корисно знайомити дітей зі спортом, який вам найбільше подобається. Проте з часом зверніть пильну увагу на те, що подобається саме вашій дитині. Цілком можливо, що ваш улюблений вид спорту взагалі їх не зацікавить, і це абсолютно нормально. Спробуйте познайомити їх з різними видами спорту.

Покажіть, що спорт – це весело

© Wavebreakmedia/iStock

Ніхто не любить нудні тренування, особливо діти. Покажіть їм, що спорт – це не нудно, що можна насолоджуватися ним. Коли ви навчаєте свою дитину баскетболу, бейсболу або будь-якого іншого виду спорту, не піддавайтеся бажанням надавати дуже великий тиск. Будьте простіше. Дитина не буде зацікавлений у вивченні правильної техніки стрільби, якщо йому не сподобається. Тому переконайтеся, що ви обидва веселіться:

 • Придумайте свої власні міні-ігри
 • Попросіть вашу дитину запросити друзів зайнятися спортом
 • Залишайтеся позитивним і не показуйте свого розчарування, якщо у дитини щось не виходить
 • Пам'ятайте, що у дітей короткі інтервали уваги: не затягуйте тренування
 • Не варто недооцінювати силу ефекту від перегляду спортивних змагань по телевізору

Заохочуйте, а не примушуйте

© jacoblund/IStock

Перетворіть спорт в задоволення і втіху, а не обов'язок. Якщо вашій дитині подобається займатися спортом, заохочуйте його, розповідаючи, що саме у нього добре виходить. Крім того, не зациклюйтеся на тому, щоб підштовхувати дитину до повторним тренувань. Хоча ви, безсумнівно, захочете щоб прищепити їм дисципліну, не випускайте з уваги важливий момент: їм повинно бути весело під час тренувань. Навіть якщо дитина багато займається і добре себе проявляє в певному виді спорту, якщо він перестає бути веселим та цікавим, він навряд чи буде продовжувати займатися цим видом спорту.

Найкращі види спорту для дітей того чи іншого віку

Немовлята і діти молодшого віку розвивають свої моторні навички в процесі гри. Тому їм важливо для цього надавати відповідні іграшки. У віці від одного до трьох років дітям необхідний для розвитку триколісний велосипед.

Від трьох до п'яти років

Підійдіть до справи творчо. Грайте в безліч різних ігор. Кидайте м'яч, грати в хованки і квача, просто бігайте – нехай ваша дитина асоціює з веселощами спорт. Не бійтеся познайомити вашого малюка зі спортом, яким він може зайнятися пізніше. Катання на лижах, гра в баскетбол або футбол – це відмінні способи розбудити їх інтерес до певних видів спорту.

Від шести до дев'яти років

©FamVeld/IStock

Соціальна життя надзвичайно важлива для дітей цього віку. Тому вони можуть захопитися спортом, у який грають їхні друзі. Варіанти, які можуть підійти дітям в цьому віці:

 • Футбол
 • Стрибки на батуті
 • Гімнастика
 • Карате
 • Танці
 • Теніс
 • Катання на ковзанах і лижах

9-12 років

Коли дитина досягає підліткового віку, у нього починає розвиватися почуття незалежності. Соціальна взаємодія так само важливо, а це значить, що групові види спорту будуть кращими. Футбол, хокей, бейсбол, баскетбол та інші види – заохочуйте займатися цими видами спорту. Такі види активності, як катання на гірських велосипедах, скелелазіння, катання на лижах, сноуборді і дайвінгу, можуть сподобатися любителям пригод, яким потрібна енергія.

Старше 12 років

© SerrNovik/IStock

Оскільки підлітки набагато більш незалежні, вони, швидше за все, будуть диктувати свої власні переваги щодо спорту. Продовжуйте підтримувати дитину. Якщо тренування зі шкільною командою викликають у нього більше стресу, ніж задоволення, він може захотіти їх кинути. Не забувайте нашу мантру – спорт має залишатися веселим.

Спортивна безпека

Якщо ваша дитина займається такими видами спорту, як футбол або хокей, підкресліть важливість безпеки: спорт не повинен бути небезпечним. Також розставте пріоритети для відпочинку і відновлення сил.

Важливість спорту

© Stas_Uvarov/IStock

Спорт не тільки покращує здоров'я дитини і збільшує його фізичну силу. Він допомагає дітям стати більш впевненими в собі, знайти друзів, навчитися вирішувати конфлікти. Членство в спортивній команді вчить дитину цінувати турботу про інших, розвивати довіру і проявляти повагу до авторитету й іншим членам команди. Тому дуже важливо, щоб дитина якомога раніше став займатися спортом.

10 ідей, які мотивують дитини займатися спортом
© jacoblund/IStock Будь-який батько хоче, щоб його дитина була як фізично, так і розумово здорова. Сприяти цьому можна за допомогою правильного харчування, фізичної
Як спонукати дитину бути фізично активним і полюбити спорт
© Vasyl Dolmatov/iStock Ви знали, що тільки кожна третя дитина фізично активний кожен день? Діти та підлітки проводять в середньому більше 7 годин на день, використовуючи
Три звички, які впливають на розвиток мозку у дитини
© dobok/iStock Прищепити здорові звички дитині з ранніх років – завдання номер один у багатьох батьків. Зовсім нелегко змусити дитину не звертати увагу на екран з
Потрібно дошкільнику насправді займатися спортом
©Pixabay Немає нічого більш симпатичний, ніж група дошкільнят, які грають у футбол, але хіба це найкращий спосіб для них бути активними? Можливо, ні. Дошкільнята і спорт
Як зацікавити дитину після канікул
© dolgachov/iStock Зацікавити дитину навчанням складно навіть після довгих вихідних, що вже казати про літніх канікулах. На початку вересня діти абсолютно не готові
Розумовий розвиток дитини залежить від трьох факторів: спорту, сну і проведеного часу з гаджетами
© harleebob/iStock Дитинство і підлітковий вік є вирішальними періодами для розвитку мозку. Саме тоді закладається основа для подальшого формування когнітивних