Як швидше відновитися після тренувань: адаптаційний та оптимізаційний методи
07.03.2019 917 0 newsdaily.org.ua

Як швидше відновитися після тренувань: адаптаційний та оптимізаційний методи

В закладки

Як швидше відновитися після тренувань: адаптаційний та оптимізаційний методи

© Milkos/iStock

Багатьох хвилює питання, як швидше відновитися після тренування, і ми знаємо відповідь. Головне слідувати правилам і дотримувати всі рекомендації. Якщо ви відчуваєте, що «перетренувалися», то прислухайтеся до наших порад.

Вміст матеріалу

Методи, які допоможуть швидше відновитися після тренування

Спортивні навантаження – це стрес для організму. Відновлення необхідно для нормального функціонування організму. Тіло намагається адаптуватися до пошкоджень, але це не завжди виходить так, як потрібно.

Існує два типи механізмів відновлення:

Адапатационный тип. Це варіант, під час якого людина відпочиває достатню кількість часу і правильно харчується. Завдяки цьому відбувається зростання м'язів і спалюється жирова тканина.

Оптимізаційний тип. Він виникає у випадку, коли організм адаптується до стресу з допомогою внутрішніх ресурсів. Може призвести до ослаблення організму.

Скільки потрібно часу м'язам, щоб відновитися

Немає певного часу, необхідного для відновлення. Цей процес залежить від багатьох факторів. Деякі піддаються змінам, а деякі – ні.

Інтенсивність навантаження. Після звичайної тренування м'язи можуть відновитися вже через годину, так як стрес не дуже сильний. Якщо ви займалися дуже старанно, то вам варто відпочити тиждень або два/

Наявність достатньої кількості нутрієнтів. Харчування одна з важливих частин відновлення. Від цього залежить тип, за яким піде ваш організм.

Гормональний фон. На відновлення впливає рівень тестостерону, гормону росту, пептидні гормони і гормони щитовидної залози.

Швидкість метаболізму. Від обміну залежить те, на скільки швидко ваш організм почне відновлюватися після стресу. Істина проста: чим швидше метаболізм, тим швидше ви повернетеся до тренувань.

Загальний стан організму. Ваш настрій і стан здоров'я відіграють важливу роль у процесі відновлення. Наприклад, після хвороби етап регенерації буде проходити повільніше.

Скільки часу потрібно організму, щоб відновитися

Організму потрібно близько 48 годин, щоб повністю відновитися після важких тренувань. Тривалість залежить від того, як довго тілу потрібно перенастроювати свої системи. Ось що організму необхідно зробити: збільшити рівень гормонів, оптимізувати ресурси, налагодити роботу нейром'язових синапсів і поліпшити роботу серцево-судинної системи.

Як швидше відновитися після тренування

Забудьте про лікарські препарати. Вам достатньо знати методи, які допоможуть прискорити відновлення без шкоди для організму.

Емоційне розвантаження

Полягає в активному эндорфиновом стимулювання. З допомогою цього методу відбувається стимулювання вироблення дофаміну і ендорфіну. Таким чином ви зможете знизити рівень стресу і розслабити м'язи. Це допоможе прискорити фізичну регенерацію.

Повний спокій

Це ідеальний метод для відновлення. Під час спокою організм оптимізує свої ресурси. Таким чином ви прийдете в себе набагато швидше.

Масаж/Термальне вплив

Масаж впливає на лімфатичні вузли, дозволяючи поліпшити процес відновлення. З його допомогою ви підсилите приплив крові й попрацюєте над пошкодженими ділянками.

Збільшення кількості білків у харчуванні

Вибирайте продукти, які не будуть перевантажувати шлункову систему. Білок допоможе стабілізувати функціонування систем організму. У складі білків є амінокислоти, які відновлюють м'язи.

Збільшення кількості сну

Сон допомагає відновити роботу всіх систем і позбавляє їх від стресу. Це пов'язано з тим, що під час сну відбуваються катаболічні і анаболічні процеси.

Тепер ви знаєте, як швидше відновитися після тренування і швидше повернутися до занять спортом

Читайте також Як накачати спину будинку без заліза: техніка й вправи тренувань

Як полегшити одужання після спортивної травми
© nd3000/iStock WikiHow розповідають, як швидше одужати після спортивної травми і повернутися до тренувань. Ви зможете відновитися після занять будь-якої складності без
Як відновити сили після хвороби або операції: 8 лайфхаков
©AntonioGuillem/IStock Якщо ви перенесли операцію або хвороба, відновлення може зайняти чимало часу. Однак, ви повинні набратися терпіння і найкращим чином піклуватися
Чому важливо їсти після кожного тренування
© mybeautygym.com Більшість людей після інтенсивних тренувань відчувають непереборне відчуття голоду і одночасно соромляться її. Їм здається, що їжа відразу після заняття
6 поширених помилок в присіданнях, які потрібно виправити
© nortonrsx/IStock Присідання — це як джинси з високою талією для фітнесу. Це класичне вправа, яка має підводні камені. Cosmopolitan розповідають, як позбавитися від
Оптимізація тренування, яка дозволить швидше наростити м'язи
©Ridofranz/IStock Коли справа доходить до деталей вашої тренування (кількості повторень, підходів, часу відпочинку і порядку дій), наскільки чітко ви все це дійсно собі
Кращі способи відновити сили після тренування
© jacoblund/IStock Можливо, ви не дуже голодні після тренування, але буде не зайвим щось перекусити, так як це прискорить процес відновлення. Ми б хотіли поділитися з