5 складових фітнесу, які допоможуть зрозуміти здоров'я вашого тіла
16.06.2019 758 0 newsdaily.org.ua

5 складових фітнесу, які допоможуть зрозуміти здоров'я вашого тіла

В закладки

5 складових фітнесу, які допоможуть зрозуміти здоров'я вашого тіла

© jacoblund/IStock

Що в наш час означає поняття спортивний людина? Він повинен бути худим або м'язистим? Вміти пробігати марафон або процвітати в якому-небудь іншому виді спорту? У будь-якому випадку фітнес в його більш широкому значенні не має нічого спільного з худобою, а швидше характеризується такими складовими, як м'язова сила, витривалість, гнучкість і сила волі. Як визначити, наскільки ви спортивний людина? Для цього важливо знати свою відповідність п'яти критеріям:

Склад тіла

© Nikolas_jkd/iStock

Тест під назвою Биоимпедансометрия (BIA), або биоимпедансный аналіз, допоможе вам визначити співвідношення жирової, м'язової маси і води в своєму тілі. Більш детальний аналіз також враховує такі фактори, як вік, ріст і структура кісток. Якщо ви не володієте всією цією інформацією про своєму організмі, попросіть тренера провести такий тест на спеціальних вагах, які є в кожному великої тренажерному залі.

Якщо тест покаже превалювання жиру, саме час приступити до інтенсивних кардиотренировкам — краще всього три рази на тиждень не менше однієї години кожна. Хочете наростити м'язову масу? Через 14 днів після початку занять додайте в свій план тренувань силові навантаження — два рази в тиждень. І не забувайте про те, що для нарощування м'язів потрібно їсти більше білка, повноцінно спати і зменшити кількість стресових ситуацій в житті.

Гнучкість

©milanvirijevic/IStock

Гнучкість — це вміння використовувати повний діапазон руху у своїх суглобах. На жаль, сидячий спосіб життя робить тіло негнучким через зниження рухливості суглобів. В результаті більшість людей рано чи пізно починають відчувати біль і скутість в тих або інших частинах тіла. Лише регулярне фізичне навантаження і підвищення гнучкості свого тіла можуть позбавити вас від подібних проблем.

Для того щоб визначити ступінь гнучкості свого тіла, можна пройти спеціальні тести (вміння зробити замок за спиною, «скластися» навпіл, дотягнувшись руками до пальців ніг в положенні сидячи і так далі).

Якщо ваша гнучкість залишає бажати кращого, почніть виконувати вдома прості розтяжки, запишіться на уроки йоги або пілатесу. Для слабких суглобів можна купити спеціальні захисні бандажі.

Тренованість серцево-судинної системи

© jacoblund/IStock

Якщо ваше серце і легені злагоджено працюють під час фізичного навантаження, насичуючи всі клітини організму киснем і виводячи з них токсини, це є головною ознакою гарної спортивної підготовки.

У спортзалі її допоможе визначити спеціальний субмаксимальный навантажувальний тест (на частоту серцевих скорочень) і тест VO2 max (визначення максимального навантаження, при якій серце, легені і м'язи ефективно використовують кисень).

Ви робите лише перші кроки в спорті? Тоді почніть зміцнення серцевого м'яза з простої ходьби, поступово збільшуючи темп і переходячи на біг. Крім бігу, також почніть грати у футбол, волейбол або будь-яку іншу гру, що вимагає скоординованої роботи мозку і тіла.

М'язова сила

© Tegati/IStock

М'язова сила — це здатність м'язів піднімати вагу і протистояти опору. Наприклад, коли ви піднімаєте важку коробку або штангу, ваші м'язи змушені боротися з силами гравітації, які притягують предмет до землі.

Правильна робота м'язів передбачає скорочення та розслаблення. В цілому виділяють три підвиди м'язової сили: еластичну (здатність м'язів долати опір шляхом швидкого скорочення), максимальну (здатність виконувати одне сильне зусилля шляхом всього одного скорочення) і тривалу (здатність виконувати декілька однотипних скорочень поспіль).

Для визначення сили м'язів в лабораторних умовах проводиться тест під назвою 1RM, а також використовуються спеціальні динанометры.

Щоб збільшити силу в м'язах, потрібно додати в свій план тренувань силові навантаження з використанням гантелей, гир, штанги, а також виконувати вправи з опором.

Витривалість

© Nattakorn Maneerat/IStock

Витривалість м'язів визначається їх здатністю виконувати одне і те ж дію без швидкої втоми. Хороший приклад витривалого людини — це марафонець, який може бігти кілька годин, не втрачаючи при цьому силу в м'язах і здатність насичення клітин необхідною кількістю кисню.

В лабораторних умовах м'язова витривалість визначається шляхом підрахунку максимального повторення однієї дії.

Швидкий біг, біг підтюпцем і тренування кроссфіт — відмінний спосіб підвищити свою витривалість.

Однак не варто забувати, що крім цих п'яти найбільш важливих компонентів, є й інші складові фітнесу: спритність, чуття рівноваги, координація рухів і швидкість реакції.

Читайте також 15 найсмішніших предметів, які можна використовувати у фітнесі

М'язова сила впливає на тривалість життя, – дослідження
©jacoblund/IStock Багато хто з нас ходять в спортзал заради того, щоб ставати сильнішими, а також заради загального здоров'я. Але останні дослідження доводять, що
15 фітнес пристроїв, з якими ви точно не пропустите тренування
© Milkos/IStock Бувають дні, коли займатися спортом зовсім не хочеться і рівень мотивації прагне до нуля. Однак, є маса способів підвищити свою продуктивність, і один з
28 відео з воркауту, які допоможуть прокачати крутий прес
© jacoblund/iStock Щоб прокачати відмінний прес на заздрість усім знайомим, вам потрібна не тільки сила волі, але й хороша мотивація. Сайт Popsugar зібрав колекцію крутих
5 правил фітнесу, які ми всі зобов'язані впровадити у своє життя
© Nathan Cowley/Pexels Ви можете активно тренуватися в залі, перепробувати всі існуючі дієти і підходи до занять, але так і не досягти бажаних форм. Заковика в тому, що
Елементи правильної тренування, які приведуть вас до успіху
©jacoblund/IStock Незалежно від того, чи починаєте ви починати перші кроки з фітнесу або станете фаном різних вправ в надії оптимізувати свої результати, необхідна
6 тренувань, які підвищують гнучкість тіла
© Pinkypills/IStock Чи знаєте ви, що гнучкість – це найважливіша частина вашої тренування? Сила і витривалість не так важливі, як гнучкість вашого тіла. Завжди