Чому важлива правильна постава
10.04.2019 1 323 0 newsdaily.org.ua

Чому важлива правильна постава

В закладки

Чому важлива правильна постава

© bruce mars/Рexels

Рівна спина — запорука здоров'я і гарного настрою, сприйняття нас оточуючими.

Перестати горбиться, сутулитися — це ж так просто!

Досить встати прямо, розправити плечі і збалансувати виправку. Звичайно, немає абсолютно однакових прямих осанок, як і немає однакових людей. Асиметрія присутній у побудові тіла кожної людини. Але схожість є в тому, як багато людей працюють або їдять: шия витягнута вперед, спина ссутулена, голова напружено нахилена над столом або телефоном.

Технології зараз — невід'ємна частина життя. Робота в офісі, за комп'ютером, постійний контакт з іншими людьми за допомогою мобільного телефону призводить до того, що ми «зростаємося» з гаджетом, сутулимося, ходимо, схиливши голову, і навіть не помічаємо цього.

© movementduets.com

Сидяча робота

Довге сидіння за комп'ютером позначається на поставі. Корпус подається вперед, згинається, напружується шия, зростає навантаження на хребет. Це призводить до викривлення хребців і погіршення стану нервової системи.

Улюблена поза при читанні з екрану послаблює м'язи шиї і призводить до скутості грудних м'язів, напруження в м'язах верхньої частини спини.

Уявіть, що ви стоїте і чекаєте, розслабтеся. Як розташовуються ваші руки? У більшості випадків вони вільно висять, злегка торкаючись передньої частини стегон, оскільки плечі зведені. М'язи живота при цьому не задіяні, що призводить до напруження у нижній частині спини, позбавлення хребта амортизаційного прогину, підтримує спину при русі.

Коли ж плечі знаходяться в анатомічно правильному положенні, грудна клітка распрямлена, м'язи преса трохи напружені, стегна і таз — в середній позиції.

© AndreyPopov/iStock

Наслідки неправильної постави

Погана постава не дає тілу відновлюватися після навантажень, хвороб, збільшує ризик травм.

Психолог Емі Кадді у своїй TED-лекції вказала, що тіло може впливати на розум і навпаки. Вона запропонувала розвивати впевненість у собі, а заодно і правильну поставу особливої стійкою: ноги на ширині плечей, руки на стегнах, лікті в сторони. Дослідження показали, що така поза знижує рівень гормону стресу і знімає нервозність.

Кадді вважає, що достатньо двох хвилин «позиції сили», щоб запустилася вироблення гормонів і вчинили відповідні команди в мозок.

© Gearstd/iStock

Вироблення правильної постави

Першим кроком до правильної постави є усвідомлення проблеми. Самоконтроль також важливий: необхідно періодично запитувати себе, рівно тримати голову, піднято чи підборіддя, напружені м'язи преса, розправлені чи плечі.

Для правильної постави треба створити легкий прогин у попереку і намагатися утримувати його. Також треба тренувати нижній прес, сідничні м'язи, внутрішню поверхню стегон, щоб фіксувати таз.

Читайте також 7 причин робити планку щодня

Вправи для спини, з якими у вас буде правильна постава
© fizkes/IStock Від хребта залежить не тільки зовнішня краса (граціозність, стрункість), але і здоров'я вашого організму. Правильна постава — це запорука здоров'я
Тренер назвав 8 простих способів поліпшити поставу
© AndreyPopov/iStock Один з провідних фахівців з фітнесу Джесс Шурінг впевнена, що рівна постава – це не тільки красиво, але і корисно для вашого здоров'я. Якщо
3 вправи для зміцнення спини і прокачування стегон
© Deagreez/IStock Здорова спина так само важлива для ваших тренувань, як ноги і руки. Якщо ваша спина слабка, тоді вона буде більш швидко втомлюватися, беручи енергію з
6 силових вправ для королівської постави
© bruce mars/Рexels Постава – це одна з тих речей, про які треба дбати протягом усього життя. На щастя, її можна досить легко поліпшити, навіть якщо раніше ви не
Принципи і пози сну, які допоможуть схуднути
© darkbird77/IStock Сон – невід'ємна і важлива частина нашого життя. А адже його можна використовувати і для придбання бажаних струнких форм! Гормони Часто зайва вага
Чому для вашого здоров'я корисніше працювати за столом стоячи
© AndreyPopov/iStock Ви знали, що ваша робота залежить від положення тіла за столом? Якщо ні, то вам варто задуматися над цим. CNN розповідають, як потурбуватися про своє