Варіанти кардіотренування для тих, хто не може бігати
13.06.2019 301 0 newsdaily.org.ua

Варіанти кардіотренування для тих, хто не може бігати

В закладки

Варіанти кардіотренування для тих, хто не може бігати

©torwai/IStock

Бігуни – це особлива категорія людей, яка весь час прагне до самовдосконалення: вони збільшують дистанцію, швидкість бігу, роблять все, щоб тримати своє тіло в тонусі. Вони залежні від бігу і не можуть прожити без нього. Якщо ви почнете бігати, ви зрозумієте, чому біг так важливий для деяких людей. Почавши займатися цим видом тренування, ви вже не захочете пробувати щось ще.

Але трапляються обставини, при яких вам доведеться це зробити: наприклад, коли ви отримали травму, або виїхали у відрядження і поїздка порушила ваші плани. Але це ще не кінець світу. Greatist підготували кілька альтернатив для тих, хто не може бігати.

У випадку травми

© Kaboompics.com/Pexels

Біг – це прекрасний вид тренування, який має безліч переваг: він недорогий, допомагає схуднути, поліпшити аеробну здатність, знизити ризик серцево-судинних захворювань. Разом з тим бігуни часто стикаються з травмами: травми коліна, гомілки, ахіллового сухожилля, стоп. Пов'язані вони з неправильною технікою бігу або перевантаженням на тренуванні. Але якщо у вас з'явилася травма, ви не повинні відмовлятися від спорту. Більш того, якщо ви будете вести сидячий спосіб життя, ви сповільніть процес одужання і відновлення організму. Спробуйте альтернативні види діяльності, які мають низький рівень інтенсивності і не будуть впливати на ушкоджену частину тіла: наприклад, веслування, катання на велосипеді і плавання.

Як тільки ви видужаєте, а лікар скаже вам, що ви можете повернутися до тренуванні, не поспішайте повертатися до інтенсивного бігу, як би заманливо це не було. Ваше тіло ще не готове до цього. Збільшуйте навантаження поступово, щоб розвинути витривалість, і уникайте перевтоми.

У разі негоди

©nd3000/IStock

Досить часто трапляється, що ви не можете бігати з-за того, що у погоди інші плани і пішов дощ. Крім очевидної заміни бігу на вулиці бігом на біговій доріжці, розгляньте і інші варіанти. Приміром, високоінтенсивний інтервальний тренінг HIIT. Вам потрібно буде чергувати вправи максимальної, середньої та помірної інтенсивності. Він змусить вас дихати так само глибоко, як і звичайний біг. Його перевага в тому, що ви можете робити все в своїй квартирі.

HIIT також покращує роботу легенів і серця, як і біг, і аеробну здатність організму. Але на відміну від бігу тренінг приносить користь за короткий термін: 25 хвилин HIIT еквівалентні 50 хвилин бігу.

У випадку подорожі/відрядження

© Lady Grace

Якщо ви вивалюєтесь на пляжі або проводите цілий день в конференц-залі в іншому місті/країні, ви не повинні забувати про тренування. Є безліч способів тренуватися в дорозі: наприклад, ви можете піти в тренажерний зал вашого готелю і побігати там на біговій доріжці, або влаштувати HIIT тренінг прямо в своєму номері (корисними будуть стрибки Джека і бурпи). Якщо в тренажерному залі немає бігової доріжки, позаймайтеся на еліптичному тренажері або на гребному. Ці види тренажерів дозволяють вам вибрати рівень інтенсивності, а також зміцнити м'язи нижньої і верхньої частини тіла.

Якщо у вас немає можливості відправитися в тренажерний зал, можете почати підніматися по сходах. Ви також можете взяти з собою в дорогу скакалку – стрибки теж зміцнять серцево-судинну систему і будуть непоганий кардиотренировкой.

Звичайно, дуже важко знайти щось, що зможе повністю замінити біг. Але разом з тим є способи, які допоможуть вам залишатися активним і розвивати витривалість. Крім того, буде корисним змінювати програму тренування, адже це дозволить зміцнити різні групи м'язів, уникнути травм і перевтоми в майбутньому.

Якщо ви ніколи не пробували силові тренування, можливо, зараз саме той час, коли потрібно його розпочати. Якщо ви будете чергувати кардіо і силове тренування, ви зможете принести своєму здоров'ю більше користі, але також досягнете фітнес-цілей у бігу ще швидше.

Читайте також 4 простих кроки, які допоможуть залишатися здоровими в подорожі

Як правильно бігати на біговій доріжці: техніка від школи бігу
© shironosov/iStock Бігова доріжка – корисний винахід, яке допомагає залишатися в тонусі в будь-яку погоду. Але дощ і сніг не єдині причини, чому цей тренажер так
Що буде, якщо бігати кожен день, і чи це корисно
©Pixabay Професійні спортсмени займаються протягом усього тижня, але потрібно бігати кожен день тим, хто просто хоче підтримати гарну форму? Цим питанням задаються
Як правильно бігати підтюпцем, щоб пробіжки допомогли схуднути
© nd3000/iStock Помічали, як складно довго бігти, коли ви початківець? А все тому, що потрібно знати, як правильно експлуатувати тіло під час бігу. Правильна техніка
Чому потрібно бігати під час подорожей
©Pixabay Деякі бігуни думають, що подорожі і біг – речі несумісні. Але ваші поїздки і відрядження можуть становити досить велику частину роботи, тому не варто
Музика під час пробіжки: всі за і проти
©beginogi.ru Музика під час бігу – явище звичне для багатьох бігунів, адже вона допомагає зарядитися бадьорістю і гарним настроєм. Але не можна скидати з рахунків і те,
Як правильно бігати вранці: техніка для початківців
©nur.kz Здоровий спосіб життя стає все популярнішим, тому новачків у спорті цікавить питання, як правильно бігати вранці. Насправді, в пробіжках немає нічого надто