12 корисних і нескладних асан йоги для здоров'я спини
21.05.2019 786 0 newsdaily.org.ua

12 корисних і нескладних асан йоги для здоров'я спини

В закладки

12 корисних і нескладних асан йоги для здоров'я спини

© Ekhart Yoga

Практично кожна доросла людина хоча б раз у житті стикався з болем у спині (особливо в попереку). Весь день на ногах або, навпаки, в робочому кріслі, важкі сумки, занадто сильні навантаження в спортзалі — ці та інші причини можуть викликати дискомфорт у спині. Одним з найбільш щадних і ефективних способів зняти напругу м'язів, що підтримують хребет, є йогатерапия.

Ці 12 асан йоги як не можна краще підходять для людей, які страждають від неприємних відчуттів в спині:

Поза гори (Тадасана)

© Yoga Journal

Цієї простої позою потрібно починати і закінчувати своє тренування. Станьте прямо, ноги разом, але не торкаються один одного. Підніміть підборіддя і дивіться вперед. Руки опустіть вздовж тіла і розгорніть долонями вперед, розправте плечі і груди. Стійте таке позі протягом декількох повних циклів дихання.

Поза палиці (Дандасана)

© Why Yoga

Сядьте на килимок для йоги, тримаючи спину максимально рівно (ніби проковтнули палицю). Ноги тримайте разом, носки натягніть на себе. Зробіть упор долонями в підлогу і спрямуйте погляд вперед, продовжуючи спокійно дихати.

Поза стільця (Уткатасана)

© Yoga Journal

Прийміть позу гори, а потім, піднявши випрямлені руки вгору, опустіть таз, немов сідайте на невидимий стілець. При цьому злегка подайтесь тулубом вперед.

Поза витягнення (Уттанасана)

© Yoga Journal

З пози гори зробіть плавний нахил вперед. В ідеалі ви повинні торкнутися чолом своїх гомілок. Спочатку правильного виконання асани буде заважати скутість підколінних сухожиль.

Поза головою в коліна (Пашимотанасана)

© irinabolgova.com

Перебуваючи в позі палиці, нахиліться вперед, обхопивши долонями стопи. Намагайтеся тримати спину прямо і торкнутися торсом своїх колін.

Поза трикутника (Триконасана)

© Yoga Journal

Станьте прямо, ноги на відстані більше метра один від одного. Підніміть прямі руки через сторони. Праву стопу розгорніть назовні, а ліву — злегка всередину. Опустіть корпус вправо, намагаючись дотягтися рукою до правої щиколотки. Слідкуйте за тим, щоб шия і плечі були розслабленими, а прес, навпаки, був напружений.

Поза воїна (Вирабхадрасана)

© Ekhart Yoga

З пози гори в стрибку розставте ноги на ширину 120-130 див. Підніміть руки через сторони до одній лінії з плечима. Зігніть коліно правої ноги і розгорніть праву стопу на 90 градусів, а ліву — трохи поверніть вправо. Голову також поверніть вправо, спрямувавши погляд на праву долоню.

Поза перевернутого трикутника (Паривритта триконасана)

© Yoga Journal

Станьте прямо, розставивши ноги на відстані метра один від одного. Прямі руки підніміть до одній лінії з плечима — долонями вниз. Розгорніть праву стопу повністю вправо, а вліво — вправо на 45 градусів. На видиху опустіть корпус до правої ноги, поставивши ліву долоню біля правої стопи, другу руку витягніть вгору перпендикулярно підлозі. Поверніть голову вгору, зафіксувавши погляд на правій долоні.

Нахил з широко розставленими ногами (Прасарита падоттанасана)

© Halayoga

Широко розставте ноги — приблизно на 2,5 ширини плечей. Поставивши руки на підлогу на одній лінії зі стопами, опускайте корпус вперед, поки верхівка не торкнеться підлоги все на тій же лінії.

Поза сарани (Шалабхасана)

© Siana Yoga

Ляжте животом на килимок для йоги і витягніть руки уздовж корпусу, не торкаючись ними підлоги. На видиху одночасно підніміть голову, груди і ноги якомога вище. Слідкуйте за тим, щоб ноги були повністю прямими, а сідниці — напружені.

Поза метелики (Баддха конасана)

© yoga74.ru

Сядьте в позу палиці, підігнувши ноги до паху — стопами один до одного. Візьміться за стопи долонями і спробуйте максимально наблизити їх до паху. При цьому опускайте стегна в сторони, щоб вони були якомога ближче до підлоги.

Нахил сидячи з широко розставленими ногами (Упавиштха конасана)

© Yoga Today

Сядьте в позу палиці, розставивши ноги максимально широко. Візьміться великими і вказівними пальцями рук за однойменні великі пальці ніг. На видиху опустіть корпус вперед, поки не торкнетеся підлоги чолом, носом, а потім підборіддям. Після цього постарайтеся укласти на підлогу і груди.

Пам'ятайте про те, що всі асани потрібно виконувати спокійно, без різких рухів і обов'язково на рівному диханні. Затримуйтеся в кожній позі на 20-30 секунд і завжди повертайтеся у вихідне положення плавно.

Читайте також 9 поз йоги, які зроблять спину підтягнутою

Що можна робити в спортзалі, якщо турбує спина
Біль у спині турбує не тільки в старості – це поширене явище серед молоді та людей середнього віку. Причинами проблем зі спиною можуть бути перенесені травми, недостатньо
3 асани з йоги, які позбавлять від болю в спині
©sandsun/IStock Біль у спині зустрічається досить часто. Ця проблема стала вже нормою для багатьох людей: ми працюємо за комп'ютером, опускаємо голову при використанні
5 поз йоги, які можуть призвести до травм
©elementals/IStock Крім хорошого розслаблення уроки йоги при регулярному відвідуванні також можуть забезпечити підвищену гнучкість і силу м'язів. Однак виконання асан
Види ранкової розтяжки, з яких варто почати день
Хочете відчувати себе бадьоро і впевнено протягом всього дня? Тоді почніть ранок з розтяжки. Кілька нескладних вправ допоможуть вашому організму плавно вийти зі стану
8 поз йоги, які допоможуть мислити більш позитивно
© fizkes/iStock З настанням осені можуть з'явитися ознаки депресії. На щастя, з якими відмінно справляються пози йоги. Деякі асани здатні повернути позитивний настрій і
Кращі методики для позбавлення від болю в спині
© Everyday Health Болі в спині — одна з найпоширеніших скарг на здоров'я серед дорослого населення. З часом сидячий спосіб життя і перенапруження м'язів, що підтримують