6 факторів життя, які сприяють хорошому здоров'ю
21.04.2019 274 0 newsdaily.org.ua

6 факторів життя, які сприяють хорошому здоров'ю

В закладки

6 факторів життя, які сприяють хорошому здоров'ю

© Artfully79/IStock

Коли ви хочете жити довгим і здоровим життям, є речі, які ви можете змінити, а також ті, що не можете. Так, ви не можете вибрати свої гени, але ви можете змінити своє життя так, щоб прожити її довше і здоровіше.

Редакція Newsdaily.org.ua призводить 6 факторів, які додадуть вам роки життя.

1. Добре висипайтеся

©gpointstudio/IStock

Ви повинні спати достатню кількість годин, щоб організм встиг відновитися і перезарядити. Крім того, ваше тіло вночі займається всіма метаболічними процесами, включаючи регенерацію старих клітин і відновлення нових. Було доведено, що якщо спати менше семи годин вночі, то це справляє негативний вплив на організм.

Апное сну (зупинка дихання вночі) може призвести до значного збільшення ризиків для здоров'я, тому обов'язково проконсультуйтеся з лікарем при найменших проявах симптомів.

2. Харчуйтеся збалансованими стравами

© DragonImages/IStock

Здорова збалансована дієта може допомогти забезпечити енергію і знизити ризики для серйозних хвороб, таких як хвороби серця, гіпертонія, діабет і рак. Також це допоможе підтримувати нормальну вагу тіла.

Фахівці рекомендують їсти маленькими порціями, вживати багато овочів і фруктів, а також не стрибати часто з однієї дієти в іншу.

3. Займайтеся спортом

©VlaDee/iStock

Тридцять хвилин в день звичайної фізичної активності сприяють міцному здоров'ю, зменшуючи частоту серцевих скорочень, а також ризик серцево-судинних захворювань. Силова підготовка також є важливою частиною підтримки вашого тіла в формі.
Коли ви досягнете 65-річного віку, вимоги не опускаються, і ви можете виграти, додавши вправи з балансуванням і гнучкістю.

4. Підтримуйте здорову вагу тіла

© Koreaboo

Ожиріння пов'язане з більш короткою тривалістю життя, а також з підвищеним ризиком інших серйозних захворювань. Доброю новиною є те, що просто зайва вага не зменшує вашу довговічність. Ви можете тримати свою вагу в нормі, вживаючи здорову їжу і не завантажуючи тіло порожніми калоріями.

Фізична активність допомагає організму використовувати калорії більш ефективно, тим самим допомагаючи у втраті ваги і підтримці форми.

5. Не паліть

© Nastco/iStock

Від одного тільки куріння в США гинуть понад 400 000 осіб на рік. Гірше того, ще 16 мільйонів живуть у стражданнях, пов'язаних з курінням. Якщо ви хочете прожити приємну і довге життя, не рекомендуємо палити або жувати тютюн.
Куріння прискорити захворювання коронарної артерії, сприяє возникновениям виразок, гіпертонії, поганому загоєнню ран, порушує репродуктивні функції і призводить до ранньої смерті.

6. Обмежте вживання або відмовтеся від алкоголю

© pexels

Помірне споживання алкоголю (1 напій для жінок, 2 для чоловіків) асоціюється з більш низьким ризиком або серцевими захворюваннями. Більш високий рівень алкоголю може призвести до проблем зі здоров'ям і поведінкою, включаючи підвищений ризик високого кров'яного тиску, інсульту, серцевих захворювань, деяких видів раку, нещасних випадків, насильства, самогубств і смертей загалом.

Дрімати — корисно: лікарі встановили залежність старіння від кількості сну
© different_nata/iStock У чому секрет довгого, щасливого і здорового життя? Немає сумнівів у тому, що гени відіграють певну роль, але вчені кажуть, що лише 10 відсотків
Як швидше відновитися після тренувань: адаптаційний та оптимізаційний методи
© Milkos/iStock Багатьох хвилює питання, як швидше відновитися після тренування, і ми знаємо відповідь. Головне слідувати правилам і дотримувати всі рекомендації. Якщо ви
Здоровий сон: які хвороби здатний вилікувати відпочинок вночі
© fizkes/iStock Думаєте, сон корисний? Немає. Сон не корисний – це просто природна потреба нашого організму! Уві сні організм відновлює сили і регенерує клітини всього
Що важливіше – скільки ми спимо або, коли лягаємо спати
© stevanovicigor/iStock Для багатьох стає непосильним завданням спати 7 годин на добу. Це, не кажучи про те, що режим теж грає важливу роль. Останні дослідження
Здорові звички, які допоможуть жити на 10 років довше
Кожен з нас хоче прожити це життя довше. Хтось звертається до медицини, хтось до потойбічного світу, але насправді все набагато простіше. Ми підготували самі основні
8 фактів, які змусять вас полюбити ранній підйом
© nesharm/iStock Людей звикли ділити на сов і жайворонків. Комусь більше до душі ранковий час доби, іншим – вечірній. Незважаючи на те, що ми всі різні, є причина, чому