8 простих методів усвідомленої медитації
12.06.2019 551 0 newsdaily.org.ua

8 простих методів усвідомленої медитації

В закладки

8 простих методів усвідомленої медитації

© pixabay.com

Реалії сучасного світу змушують нас бути зосередженими на всьому зовнішньому (робота, діти, одяг, їжа і так далі) і залишають зовсім мало часу на те, щоб заглибитися у внутрішній, тобто в свої думки, бажання і відчуття, що і призводить до багатьох як емоційних, так і фізичних розладів.

Медитація, або практика уважності, дозволяє людям відчути всю повноту життя, вчить жити «тут і зараз» і є універсальними ліками від туги і нудьги. Якщо ви хочете відчути себе гармонійною особистістю, спробуйте хоча б один з цих восьми видів медитації:

Напруга/розслаблення

© Pixabay

Міцно стисніть кулаки, порахуйте до 20 і потім розслабте кисті. Спробуйте відчути всі процеси, які відбуваються в ваших руках. Намагайтеся концентруватися на цих відчуттях як можна довше. Проробіть цю вправу кілька разів, і ви помітите, наскільки сфокусованим став ваш розум і наскільки ви тепер спокійні. Цю техніку легко виконувати в будь-якому місці і в будь-який час — все що вам потрібно, це ваші руки і розум.

Фокусування на одному предметі

© Today Show

Виберіть один об'єкт на горизонті і не зводите з нього очей, розглядайте його з цікавістю. Приємніше спостерігати за дітьми, тваринами, деревами і хмарами. Якщо ви не відносите себе до натуралістам, поспостерігайте за вогнем свічки. Замість того, щоб оцінювати вибраний об'єкт, відносити її до якихось категорій, просто уважно розглядайте, цікавлячись, що ж він зробить у наступну секунду.

Музика

© prsuit.com

Уважно послухайте улюблену пісню, думаючи про те, з якими квітами, відчуттями або спогадами вона у вас асоціюється. Особливо корисно слухати інструментальні композиції (без слів), щоб мозок не відволікався на розшифровку тексту. Спробуйте сфокусувати увагу саме на музиці, а не думати про те, що ви забули купити в супермаркеті або в чому завтра збираєтеся йти на роботу.

Запахи

© theodysseyonline.com

Понюхайте щось з сильним запахом — кава, лаванду, часник — звертаючи увагу на те, як реагують ваші рецептори. Де саме в носі виникають відчуття? Які спогади та емоції той або інший запах у вас будять? Ця техніка дозволить вашому мозку сфокусуватися тільки на нюх. При цьому обов'язково вибирайте запах, який вам приємний.

Тайванські вчені довели, що ароматерапія допомагає легше пережити стрес.

Старі смаки по-новому

© Abbott Nutrition

Для цієї техніки медитації вам знадобиться шматочок льоду, шоколаду або листочок м'яти. Помістіть щось одне на мову і дайте смаком поглинути всі ваші думки. Які у вас виникають відчуття, коли ви кусаєте, наприклад, шоколад, жуєте його, ковтаєте? Які відчуття виникають, коли він тане у вас в роті? Спробуйте проробляти те ж зі своєю звичайною їжею. Замість того щоб, сидячи перед телевізором, безконтрольно поглинати вечерю, сядьте за кухонний стіл і постарайтеся насолодитися кожним шматочком. Це не тільки допоможе розслабитися, але і не дасть з'їсти зайвого.

Дихання

© epicself.com

Закрийте вуха ватою — або ж використовувати беруші. Відрізавши себе від звуків зовнішнього світу, вам буде легше сфокусувати увагу на власному диханні. Уявіть, що ви перебуваєте в порожньому храмі. Вчені з Університету Вебера довели, що фокусування на диханні дозволяє загальмувати вироблення гормонів стресу.

Прогулянка

© champagnecartel.com

Виберіть місце в лісі чи парку, де ви зможете прогулятися на самоті. Для повного розслаблення можете одночасно слухати музику за допомогою навушників. Робіть повільні кроки, розглядаючи все, що попадеться вам під ноги. Нехай ваша увага буде сконцентрована на ходьбі. Які відчуття приносить кожен крок? Як ці відчуття змінюються на різній поверхні? Провідні практики йоги радять йти так, ніби ви цілуєте землю ногами. Ви будете абсолютно вражені тим, як проста ходьба може підвищити вашу усвідомленість в конкретному моменті. Коли ви проникнетеся цим почуттям, вас наздожене повне умиротворення і щастя.

Тепла ванна

© sickchirpse.com

Водні процедури — це один з кращих способів розслабитися. Наповніть ванну теплою водою, додавши трохи піни або аромамасел. Запаліть свічки, вимкніть світло і включіть легку і спокійну музику. Пориньте у воду, сконцентрувавши увагу на нюх. Потім зверніть увагу на те, як ваші м'язи розслаблюються в теплій воді. Закрийте очі, прислухаючись до звуків музики. Через кілька секунд переведіть увагу на світло від свічок. Для того щоб правильно закінчити цю практику, залишайтеся у ванні, поки з неї не витече вся вода — так ви відчуєте, як гравітації притискає ваше тіло до землі.

Спробувавши деякі з вищеописаних практик, шукайте нові методи і рухайтеся далі в спробах підвищити свою уважність до внутрішніх відчуттів. Зробіть зусилля над тим, щоб безперервний рой свідомості у вашій голові хоча б іноді зупинявся, звільняючи місце для умиротворення і спокою.

Підбірка програм для усвідомленої медитації
© Ridofranz/iStock Медитація може допомогти розслабитися і підвищити свою продуктивність. Перше правило усвідомленої медитації полягає в тому, щоб перестати
7 додатків, з якими комфортно займатися медитацією
© doble-d/iStock Стресостійкість – це один з головних чинників, які впливають на якість нашого життя. Регулярне емоційне напруження погіршує сон, призводить до ожиріння
Як медитація здатна вплинути на сприйняття стресу і вага, дослідження
©Ataner007/Pixabay Не можна заперечувати той факт, що нас кожен день щось напружують. Медитація як інструмент допомагає знизити рівень гормонів стресу. Подробиці по цій
3 корисні медитації, які допоможуть вам позбавитися від стресу
© fizkes/iStock Дослідження показують, що медитації благотворно впливають як на фізичне, так і на психічне здоров'я людини. Вони здатні позбавити вас від стресу,
Важливі поради тим, хто хоче почати медитувати
©Poike/IStock Якщо ви давно замислювалися про те, щоб почати практикувати медитацію і ставати усвідомлює – зараз саме час. Сучасний ритм життя змушує кожного з нас щодня
14 нормальних думок людей, які вирішили почати медитувати
© lograstudio/Pixabay Ви, напевно, думали, що ваші перші думки під час медитації будуть присвячені пошуку гармонії. Але це не завжди так. Greatist розповідають про