Найкращий час в менструальному циклі, коли ви можете собі дозволити вуглеводи та солодощі
15.06.2019 315 0 newsdaily.org.ua

Найкращий час в менструальному циклі, коли ви можете собі дозволити вуглеводи та солодощі

В закладки

Найкращий час в менструальному циклі, коли ви можете собі дозволити вуглеводи і солодощі

©Pixabay

Вуглеводи, вуглеводи, вуглеводи... Вони самі смачні, але не самі корисні, на жаль. Організму потрібні складні вуглеводи, але іноді вони призводять до млявості і здуття живота. Так як знайти баланс?

Якщо ви не знаєте, коли краще є вуглеводи, то сайт Green Mind Body дає вам цінну підказку: виявляється, жінки засвоюють ці речовини по-різному в різні періоди менструального циклу!

Вміст матеріалу

Найкращий час у вашому циклі, коли можна їсти вуглеводи

За словами Емі Шах, доктора інтегративної медицини, у жінок набагато більше толерантності до вуглеводів в першій половині менструального циклу, який називається фолікулярною фазою, тобто в перші 14 днів. У цей період естроген допомагає уникнути резистентності до інсуліну, а здорові або навіть нездорові вуглеводи засвоюються краще.

Звучить досить просто, правда? Насправді, тут є свої важливі моменти. За словами Стефані Грей, лікаря-натуропата та спеціаліста по жіночому здоров'ю, хоча ви можете бути менш стійкими до інсуліну протягом першої половини вашого циклу, вам, ймовірно, буде потрібно більше калорій в його другій половині, відомої як лютеїнова фаза. «Подумайте про це так: ваше тіло відчуває підвищену потребу у овуляції, а ваші яєчники виробляють більше гормонів, зокрема, прогестерону. Деякі медики стверджують, що протягом цих тижнів вам потрібно більше калорій, у тому числі більше амінокислот, більше здорових жирів і ще більше вуглеводів».

Лютеїнова фаза – це коли рівень естрогенів нижче, а рівень прогестерону вище, тому ви можете бути дуже голодними. Дослідження показують, що на цьому етапі жінки, як правило, споживають більше калорій (від 90 до 500 в день).

©Pixabay

Тяга до вуглеводів може бути ознакою того, що відбувається щось ще

Все це говорить про те, що жінки можуть жадати вуглеводів у всіх днями циклу, і якщо у вас дійсно сильна тяга до цукру, це може бути ознакою того, що щось не так з вашими гормонами. Виявлення певного гормонального дисбалансу може пояснити, коли і чому ви хочете вуглеводів.

«Жінки можуть жадати вуглеводів в будь-якій точці свого циклу, в залежності від дисбалансу», – пояснює Таз Бхатія, доктор медицини і експерт з функціональної медицині. «Наприклад, деякі жінки хочуть вуглеводів в перший тиждень свого циклу – коли вони домінують над естрогенами, у той час як інші жінки можуть жадати їх тижнем раніше, коли у них низький рівень прогестерону. Зазвичай спостерігається більше тяги до цукру при дисбалансі щитовидної залози».

Якщо це відноситься до вас, бажано поговорити з лікарем інтегративної або функціональної медицини, щоб з'ясувати, що ще може відбуватися з вашим тілом. Ви отримаєте індивідуальний план харчування і способу життя для боротьби з цим голодом і нормалізуете рівень гормонів.

©Pixabay

Як бачимо, питання про те, коли краще їсти вуглеводи, дуже індивідуальний. У кожної з нас свій гормональний фон і свої особливості менструального циклу, тому прислухайтеся до себе і консультуйтеся з лікарями.

Які вуглеводи корисніше всього є: гід по харчуванню
©TiBine/Pixabay Ті, хто хоч трохи стежить за харчуванням, знає, що вуглеводи можуть бути не тільки шкідливими, але правильними. Їх ще називають повільними. Тільки тут
Вуглеводне чергування: все, що потрібно знати про режим харчування та його вплив на організм
© Divily/Pixabay Дуже багато дієт і планів харчування сформовані на вуглеводах. Точніше сказати, на їх відсутність або зменшення. Ми вирішили поговорити сьогодні про нове
Стоп перекусам: корисні сніданки для чоловіків
Чому жінкам і чоловікам радять снідати по-різному? Давайте разом розберемося в цьому питанні. Яким повинен бути чоловічий сніданок? Звичайно, більшість чоловіків не
Легкі способи зменшити споживання вуглеводів
© ulleo/Pixabay Згідно думку експертів, процес схуднення значно сповільнюється, якщо ваш денний раціон складається на 60% з вуглеводів. Часто вуглеводи — це сама проста і
6 секретів схуднення, які допомагають досягти результату
© adrian825/IStock Вуглеводи — основне джерело енергії для організму, тому повністю відмовлятися від них не можна. Як не поправитися, вживаючи вуглеводну їжу? Які
Кращі способи відновити сили після тренування
© jacoblund/IStock Можливо, ви не дуже голодні після тренування, але буде не зайвим щось перекусити, так як це прискорить процес відновлення. Ми б хотіли поділитися з