Як навчити дитину їсти самостійно: покрокова методика
01.04.2019 389 0 newsdaily.org.ua

Як навчити дитину їсти самостійно: покрокова методика

В закладки

Як навчити дитину їсти самостійно: покрокова методика

© rawpixel/Pixabay

Немовлята їдять інстинктивно, смокчуть груди або пляшечку. По мірі того, як вони ростуть, змінюються їхні звички, бажання. Діти хочуть їсти різноманітні продукти і надалі повинні привчитися їсти самі. Батьки просто зобов'язані навчити їх цьому правильно. Саме тому ми завітали на Wikihow і знайшли там корисну інформацію про те, як навчити дитину їсти самостійно. Запам'ятовуйте.

Вміст матеріалу

Допомога малюкові самому є: перша частина

© wikihow

Перша ознака того, що діти вже готові годувати себе самі — це їжа руками. Ви повинні стежити за звичками дитини. Якщо він часто почав тягнути пальці в рот, колупатися в їжі руками, значить, вже можна приступати до навчання. Більшість дітей розвивають це вмінню від 7 до 11 місяців. Коли ви помітили такі ознаки, почніть давати дитині їжу, яку легко тримати, відкусити і проковтнути. Наприклад, це можуть бути:

  • низькокалорійні злаки
  • невеликі шматочки стиглих, м'яких фруктів, таких як банани, манго, персики або кавун
  • маленькі шматочки м'яких, приготовлених овочів, таких як морква, горох або солодка картопля
  • тофу
  • приготовані макарони
  • маленькі шматочки хліба, бублики або англійські булочки
  • невеликі шматочки сиру

Харчування — це шанс поспілкуватися і допомогти вашій дитині вчитися. Тому не просто давайте їжу і йдіть. Сидите з дитиною, говорите про нові продукти і допомагайте йому кусати. Візьміть його руку своєю і покажіть як треба правильно кусати.

Завжди стежте за тим, як малюк їсть. Якщо раптом він подавиться, прийміть заходи. Проте краще всього бути уважним і не допускати таких ситуацій. Нарізайте їжу на середні шматочки, щоб вони були зручні для малюка. Однак у той же самий час не такими маленькими, щоб він міг їх просто ковтати.

© wikihow

Будьте готові до того, що малюк буде брудний під час своїх спроб їсти самостійно. Запасіться слинявчиками, нагрудниками. Міняйте їх регулярно. Витирайте обличчя і руки дитини, його столик. Не забувайте в той же час хвалити малюка за його спроби їсти самостійно, покажіть йому, що це добре.

Як навчити дитину їсти ложкою: друга частина

© wikihow

Тут, як і з першим кроком — важливо побачити, що малюк готовий до цього. Слідкуйте за його рухами, звичками під час їжі. Якщо, наприклад, він часто почав брати у вас ложку і намагатися їсти — він готовий до нового етапу навчання. Купіть спеціальну дитячу ложку. Зазвичай вони потрібного розміру і можуть бути з силіконовим держателем. Так предмет не буде випадати з рук дитини і ковзати.

Будьте готові, що малюк спочатку буде просто грати з стукати ложкою по підносу, тарілці або хлюпати по їжі. Продовжуйте його годувати, показуйте, як це потрібно робити. Запам'ятайте, що навчання самостійного харчування дитини — займе час.

Почніть з більш щільних і густих страв. Чудово підійдуть пудинги, йогурти і сир. Потім можна поступово почати давати більш рідку їжу: супи або пюре. Постійно їжте або робіть вигляд, що їсте разом з малюком. Найкращий урок — це приклад того, як це потрібно робити. Не забувайте заохочувати малюка говорити про те, що пишаєтеся тим, як він їсть самостійно.

Як навчити є малюка виделкою: третя частина

© wikihow

Коли малюк навчився добре їсти ложкою, у нього відмінні ознаки хапання, то значить настав час учитьего їсти виделкою. Знову таки, потрібно купити спеціальну дитячу вилку. Вони більш безпечні та зручні для маленьких ручок і рота. Орієнтуйтеся на 15-18 місяців — вік, коли зазвичай діти готові до цього етапу.

Вибирайте ті страви, продукти, які легко проколюються. Підійдуть великі шматочки сиру, паста, дієтичне м'ясо, деякі види варених овочів. Уникайте слизьких і дрібних продуктів. Спочатку покажіть як треба проколоти їжу і забрати її з вилки.Візьміть його руку в свою, зробіть усе, як треба. Потім повторіть це, просто продемонструвавши на собі, як потрібно їсти.

© wikihow

Якщо ви бачите, що дитина не може відразу зрозуміти як потрібно володіти виделкою, то не турбуйтеся. Нічого страшного, якщо він нормально не навчитися їсти до дошкільного віку. У всіх це відбувається по-різному. У будь-якому випадку не забувайте хвалити малюка і заохочувати.

Як навчити дитину їсти самостійно: правила поводження з напоями

Ще дуже важливий момент — навчити малюка пити самостійно. Спочатку нехай дитина п'є з пляшки, підтримуйте її. Приблизно близько року, діти можуть вже починати пити з чашки з кришкою. Це чудове винахід полегшить життя і вам, і малюкові.

© wikihow

Після того, як дитина опанує чашку з кришкою, вчіть пити із звичайної гуртки. Наливайте рідина наполовину. Якщо він буде мокрий — це нормально. Будьте як і раніше, готові до безладу. У перші спроби дитини пити зі звичайної чашки, притримуйте її за дно. Так йому буде легше поглинати рідину і менше проливати на себе.

Ці прості поради допоможуть вам осягнути цей етап під назвою: "Як навчити дитину їсти самостійно". Головне — бути завжди поруч, більше показувати, допомагати і хвалити за досягнення.

Читайте також «Дитина не повинна їсти злиплі макарони», – Євген Клопотенко про реформу шкільного харчування

Як навчити дитину спати всю ніч: 3-денний гід для молодих батьків
©LightFieldStudios/iStock Сон дитини може бути переривчастим і неспокійним, проте цю ситуацію легко виправити. Мета будь-якого з батьків – допомогти дитині побудувати
Як переконати дитину їсти овочі: поради батькам
©rewardme Це необгрунтований факт — діти не люблять їсти овочі. Тому батькам потрібно якомога раніше прививати любов дітей до цих корисних продуктів. Саме тому ми
Як навчити дитину їсти все і не вередувати
© rawpixel.com/Pexels Багато батьків бажають знайти пораду, який розповість, як навчити дитину їсти без капризів. Це справді важливо, адже в деяких сім'ях сніданок і обід
Вчасно до школи: як навчити дитину важливого розпорядку дня
©LightFieldStudios/Istock Щоб дитина не запізнювався на заняття, батьки повинні допомогти йому скласти шкільний графік. В іншому випадку ранкові збори в школу стануть
Як навчити дитину говорити букву "Р": поради від логопеда
© Pixabay/Pexels Багатьох мам цікавить, як навчити дитину говорити букву «р», щоб виправити дефект. Поради і рекомендації логопеда допоможуть змінити порушення мовлення.
Як навчити дитину рахувати: поради для дошкільного віку
© MangoStar_Studio/IStock Вихователі та вчителі зазвичай починають вчити дітей рахувати в дитячому саду або в першому класі. Але ви можете допомогти дитині дізнатися, що