Незвичайні причини набору ваги, не пов'язані з їжею
12.05.2019 739 0 newsdaily.org.ua

Незвичайні причини набору ваги, не пов'язані з їжею

В закладки

Незвичайні причини набору ваги, не пов'язані з їжею

© zena.hr

Найчастіше набір ваги пов'язують з переїданням і недоліком фізичної активності, проте редакція Newsdaily.org.ua знайшла і більш незвичайні причини. Можливо, наш список допоможе з'ясувати, чому ви продовжуєте набирати вагу.

Недолік сну

© socialmediasl444/Flickr

Навіть якщо щодня ви спите по 6-7 годин, ваше тіло може не отримувати достатнього відпочинку. Щоб викреслити цю причину зі списку незвичайних факторів набору ваги, спробуйте лягати на півгодини або хоча б на 15 хвилин раніше. Повірте, ви помітите різницю. Однак, якщо у вас виникне бажання збільшити час сну на більш ніж 8 годин, то пам'ятайте про результати дослідження, які доводять, що надлишок сну також спричиняє набір ваги.

Стрес

© pexels

Стрес негативно позначається на обміні речовин, значно уповільнюючи його, змушуючи організм відкладати жир про запас. Якщо головна причина криється в надлишку стресу, ви будете повніти в талії. Якщо ви не можете впоратися зі стресом, ви до того ж, швидше за все, будете їсти більше, ніж треба.

Ліки

Прийом ліків також може стати причиною набору зайвої ваги. Головну велику роль у цьому відіграють контрацептиви і деякі інші таблетки, які антидепресанти, стероїди і навіть ліки від діабету. Якщо ви помітили, що ваш вага збільшився після призначення нового лікування, розкажіть про це лікаря і попросіть підшукати інші ліки, в яких не буде такого побічного ефекту.

Гіпотиреоз

Набір ваги може бути одним із симптомів гіпотиреозу (проблем з щитовидною залозою), але випадки значного збільшення маси все ж досить рідкісні. Якщо ви набрали 3-5 кг, проблема може бути в щитовидці. Такі проблеми можуть спричиняти затримку рідини, але при правильному лікуванні зайві кілограми підуть швидко.

Менопауза

© KatarzynaBialasiewicz/IStock

Більшість жінок набирають зайву вагу під час клімаксу, але гормони, ймовірно, не єдина причина. Старіння уповільнює ваш метаболізм, тому ви спалюєте менше калорій. Уникнути збільшення у вазі в такій ситуації дуже складно, проте здоровий спосіб життя, фізичні вправи і правильне харчування можуть мінімізувати набраний вагу.

Синдром гіперкортицизму (синдром Іценко-Кушинга)

© Dr. Victoria J Mondloch/Flickr

Це захворювання є найрідкіснішою з усіх дивних причин набору ваги. Крім різкого збільшення маси тіла воно характеризується і іншими неприємними симптомами: від остеопорозу до проблем з тиском. Збільшення ваги може бути найбільш помітним навколо обличчя, шиї, верхній частині спини або талії.

Синдром полікістозних яєчників

© Ryan Brady/Flickr

Це дуже поширена проблема гормональна у жінок дітородного віку, при якій навколо яєчником росте велика кількість дрібних кіст, які призводять до дисбалансу гормонів, що впливають на менструацію. Як наслідок – ріст волосся на тілі жінки і розвиток акне. При такому розкладі подій жінки стають стійкими до інсулінам і починають набирати вагу, при цьому він буде збиратися навколо живота.

Ви кинули курити

© Nastco/iStock

Спостереження показують, що люди, що кидають палити набирають близько 5 кг ваги. Чому ж це відбувається? Основних причин декілька:

  • У відсутність нікотину ви можете відчувати себе більш голодним, а, отже, можете їсти більше;
  • Ваш метаболізм може знизитися;
  • Ви почнете споживати більше їжі з високим вмістом жирів, цукрів, почнете вживати алкоголь.

Читайте також: 21 фактор, від яких не залежить схуднення

Як схуднути, якщо причиною набору ваги став гормональний збій
© Milkos/IStock Якщо ви почали набирати вагу і не знаєте причини. Можливо, це може бути генетика і порушення ендокринної системи. Саме про це ми і розповімо сьогодні.
Три причини зайвої ваги, про яких ви не підозрювали
©ereidveto/iStock Чи знаєте ви, що причиною набору ваги може бути не тільки лінь, хвороба або переїдання? Найчастіше причини криються глибоко всередині і мають зв'язок з
4 неочевидні причини набору ваги
Ви намагаєтеся не їсти на ніч, відмовилися від солодкого і жирного, але все одно набираєте вагу? Справа не тільки в їжі. Далі кілька неочевидних причин, чому ви не можете
Шкідливі звички, які сприяють набору ваги
©Malkovstock/IStock Якщо ви стежите за своїм харчуванням, регулярно відвідуєте спортзал і всіляко намагаєтеся схуднути, а вага не йде, ймовірно, вам заважають шкідливі
Несподівані причини, чому ваш вага стоїть на місці
© adrian825/IStock Успішна втрата ваги залежить від безлічі різних факторів, які ви можете не враховувати. Якщо ви відчайдушно намагаєтеся схуднути, але зайві кілограми
Як уникнути збільшення ваги при відмові від куріння
© Naser Chawroka/Flickr Якщо ви можете назвати себе колишнім курцем або тільки недавно кинули шкідливу звичку, ви, напевно, турбуєтеся про те, як це позначиться на