Недолік сну впливає на наш настрій
10.05.2019 405 0 newsdaily.org.ua

Недолік сну впливає на наш настрій

В закладки

Недолік сну впливає на наш настрій

© different_nata/iStock

Кожен з нас хоч раз відчував себе втомленим після безсонної ночі з-за вечірки або підготовки до важливого проекту. Відсутність сну впливає не тільки на наше самопочуття, але й на настрій. Care2 розповідають чому це відбувається і як нормалізувати сон.

Вміст матеріалу

Недолік сну впливає на настрій: процес порушень

© Burst/Pexels

Зв'язок між позбавленням сну і настроєм досить проста: недолік сну породжує негативні емоції, такі як ворожість, дратівливість і навіть депресія. Ось чому це відбувається.

Деякі дослідження показують, що позбавлення сну підвищує негативний настрій з-за підвищеної активності мигдалини (частина лімбічної структури мозку, яка відповідає за виявлення страху і підготовку до непередбачуваних подій).

Професор Талма Хендлер Школи нейробіології їм. Сагола при Тель-Авівському університеті після свого дослідження в 2015 році, з'ясувала:

«До нашого дослідження було неясно, що є причиною емоційних порушень, викликаних втратою сну. Ми були здивовані, виявивши, що втома впливає на обробку як нейтральних, так і емоційно заряджених зображень. Здатність мозку визначати, що важливо, порушується».

Читайте також Кращі вправи для всього тіла, щоб схуднути після свят

Недолік сну впливає на настрій: нормалізація нічного режиму

© Pixabay/Pexels

Як ви знаєте, на сон потрібно приділяти від 6 до 8 годин на добу. При такому співвідношенні ваш розум, тіло і мозок будуть працювати так, як їм призначено. Втратьте навіть годину або два, і функції мозку почнуть давати збій. Те ж саме стосується перерваного сну.

Було встановлено, що пробудження кілька разів протягом ночі завдає ще більшої шкоди позитивному настрою людей, ніж якщо б їм доводилося менше спати, але без переривання.

Захистіть свій сон простими способами. Тримайте цифрові пристрої поза спальні, лягайте спати вчасно і зведіть до мінімуму всі можливі відволікаючі фактори. Також не забувайте про правильне харчування і заняття спортом.

Тепер ви знаєте, як недолік сну впливає на настрій. Це допоможе вам привести в порядок нічний режим і налагодити своє життя.

Чи може одна безсонна ніч порушити ваш метаболізм?
© Poike/iStock Фахівець зі здорового харчування Дарсі МакДоноу розповіла Mindbodygreen про те, чому навіть одна ніч нездорового сну може порушити метаболізм. Ми всі
Щастя в дрібницях: прості речі, які допоможуть підтримувати позитивний настрій
© Natalia_Grabovskaya/iStock Більшість із нас відчувають втому і спустошеність після важкого дня. Kobieta. Pl розповідають, як поліпшити настрій і самопочуття. Далі ви
Дослідження: їжа, яка викликає стрес
© happy_lark/iStock Не секрет, що їжа впливає на наш настрій. Зрештою, ми любимо шоколад і макарони, тому що вони просто радують нас. Але так, як є продукти, які
6 способів впоратися з поганим настроєм за 5 хвилин
©BlackbourneA/IStock Поганий настрій нерідко виникає без видимої причини і може зіпсувати вам увесь день. Такі моменти трапляються з кожним, проте важливо вміти
Дослідження з'ясувало: невиспані водії небезпечні нарівні з п'яними учасниками дорожнього руху
© metamorworks/iStock Нове дослідження доводить, що недолік сну є однією з головних причин автокатастрофи. Співробітники Вашингтонського фонду з безпеки дорожнього руху
7 причин, чому для здоров'я потрібні продукти з пробіотиками
©Pixabay Про користь пробіотиків чули всі! Ці корисні для кишечника бактерії зміцнюють імунітет, покращують загальний стан організму і навіть підвищують настрій!