Як кинути курити: рекомендації експертів
18.05.2019 304 0 newsdaily.org.ua

Як кинути курити: рекомендації експертів

В закладки

Як кинути курити: рекомендації експертів

© AndreyPopov/iStock

Хочете і готові кинути палити? Відмінно, це вже півсправи! Головне пам'ятати, що легко не буде. Напевно, вам цікаво, як кинути курити? Причому, способи повинні бути простими і дієвими. Що ж, спробуйте ці кроки від WebMD – вони допоможуть позбавитися від шкідливої звички!

Вміст матеріалу

Експерти радять розробити якийсь план!

Створіть план

Ви, мабуть, знаєте, що існує маса методів кинути палити. Деякі працюють краще, ніж інші. Кращий план той, якого ви зможете дотримуватися. Подумайте, що з цього буде вам корисно:

Різкий відмова

Цей метод найбільш ефективний. Тим не менш, він не допомагає всім однаково ефективно. Перестати курити в один день може виявитися справжньою мукою для організму. Особливо це важко для тих, у кого сила волі не дуже розвинена. Всього 5-7% відсоткам вдається кинути за допомогою цього способу.

Психотерапія

Поведінкова терапія включає в себе роботу з фахівцем, який допоможе знайти способи не палити. Разом з психотерапевтом ви знайдете психологічні тригери (емоції або ситуації), які змушують вас закурити. Фахівець також допоможе створити план, як вести себе в таких ситуаціях і як утриматися від сигарет.

Замісна терапія

Існують нікотинові пластирі, жувальні гумки, спреї і інгалятори. Вони постачають в організм нікотин без участі палаючого тютюну. Такий спосіб може допомогти, але його краще використовувати в комплексі з психотерапією. Також, не завадить заручитися допомогою і підтримкою сім'ї та друзів. І пам'ятайте, мета – позбавитися від нікотинової залежності, а не припинити використовувати для цього тютюн.

Медикаменти

Досвідчений лікар може порадити вам деякі препарати. Вони допоможуть організму і вам перестати відчувати дике бажання закурити і отримати довгоочікувану дозу нікотину.

Комбінований спосіб

Ймовірність, що ви кинете курити, зросте, якщо ви скористаєтеся кількома способами. Наприклад, можна використовувати нікотиновий пластир і жуйку одночасно. Або ж поєднати замісну і поведінкову терапії. Головне, щоб методи підходили саме вам і викликали найменший дискомфорт.

Встановіть дату, коли ви повинні повністю кинути. Вона повинна давати вам можливість підготуватися, але і не втратити мотивацію. Поділіться з близькими, що ви хочете кидати. Приберіть з поля видимості всі попільнички, сигарети, запальнички.

Як втриматися і не закурити знову?

Готуйтеся, будуть дні, коли ви будете хотіти тільки одного – закурити! Не піддавайтеся. Пам'ятайте, що кинувши палити, ви робите величезний крок до здорового організму! Ці поради допоможуть вам утриматися в найважчі моменти.

Вивчіть свої тригери і уникайте їх

Запишіть, що змушує вас хапатися за сигарету і як з цим можна впоратися. Уникайте людей, місць і подій, які змушують вас згадати про сигарети. Особливо в перші три місяці після того, як кинете.

Пам'ятайте, що перші 3 дні найскладніші

Ви будете роздратованими, похмурими, повільними і втомленими. Особливо, якщо ви не вибираєте метод різкого відмови. Заручіться підтримкою друга, якому зможете зателефонувати у важкий момент. Через 3 дня, вам буде легше, але бажання палити все ще буде вас відвідувати.

Не піддавайтеся спокусі

Кожен раз, коли ви не піддаєтеся спокусі, ваші шанси повністю відмовитися від куріння ростуть. Поміняйте свої звички – замініть потребу зайняти руки і рот сигаретою, приміром, на жуйку. Замість перекурів на роботі грайте в якусь гру на телефоні.

Знайдіть нове хобі

Прекрасний варіант – записатися в якийсь клуб, який відвідують некурящі. Займіть свої руки і мозок якимось заняттям, щоб відволіктися від постійних думок про сигарети. Це прискорить процес.

Винагороджуйте себе

Те, що ви робите – складна робота над собою. Коли ви переступаєте черговий рубіж – нагородіть себе за старання. Купіть собі якусь приємну дрібницю або «відведіть» себе в кафе.

Коли куріння вже не буде тим, що ви постійно робите, ви будете почувати себе зовсім по-іншому. Можливо, ви будете сумувати за куріння, вам буде не вистачати. тримайтеся і не дозволяйте цьому почуттю змусити вас закурити! Концентруйтеся на успіхи. Думайте про те, що вам легше дихати, ви не витрачаєте гроші на сигарети і покращуєте стан своєї серцево-судинної системи. Можливо, ви навіть зірветеся. Через це багато хто проходять. Головне, намагайтеся палити менше і готуйтеся до чергової спроби кинути. Воно того варте! Відчуйте різницю: як ви відчуваєте себе зараз, і як відчували до того, як кинути курити!

Читайте також Небезпечні електронні сигарети, — дослідження Єльського університету

Як кинути курити: корисні і діючі стратегії
Як кинути курити: корисні і діючі стратегії
Як кинути курити: корисні і діючі стратегії
18.03.19 Поради про саморозвиток
© MiljaPhoto/IStock Всі курці розуміють, що відмова від куріння – це найкраще, що вони можуть зробити для свого здоров'я. З іншого боку, ви також розумієте, що це може
5 додатків для смартфона, які допоможуть кинути курити
© pecaphoto77/IStock Куріння – не тільки огидна, але і дуже дурна звичка, адже кожна сигарета завдає непоправної шкоди нашому організму. Звичайно ж, від неї потрібно
Як кинути курити: поради та факти напередодні Міжнародного дня відмови від тютюну
У всесвітній день відмови від тютюну редакція Super.ua розібралася в головному питанні багатьох залежних від диму — як же кинути палити. Наводимо факти, дослідження,
6 порад, які допоможуть кинути курити
6 порад, які допоможуть кинути курити
6 порад, які допоможуть кинути курити
29.03.19 Поради про саморозвиток
© Nastco/iStock Незважаючи на те, що в наш час підвищується поінформованість громадськості про те, як шкідливо курити, мільйони людей по всьому світу продовжують це
5 способів кинути палити назавжди
© Anh Vũ Trần Lê/Flickr Вчені та лікарі просять не забувати, що з-за куріння і пасивного куріння щорічно гинуть сотні тисяч людей у світі. Більшість людей знають про
Як позбутися від залежності куріння: 13 порад медиків, які можуть допомогти
© socialmediasl444/Flickr Куріння – шкідлива звичка, яка псує не тільки ваше здоров'я, але і здоров'я оточуючих людей. Багато курців усвідомлюють, що потрібно від неї