Компульсивное переїдання: що це таке і як з цим боротися
28.04.2019 616 0 newsdaily.org.ua

Компульсивное переїдання: що це таке і як з цим боротися

В закладки

Компульсивное переїдання: що це таке і як з цим боротися

© Oksana_Bondar/IStock

Не всі сучасні люди знають, що таке компульсивное переїдання. Але багато чули про таке поняття, як розлад харчової поведінки. Компульсивное переїдання – свобеобразная його форма. Це – залежність від їжі, надмірне споживання їжі без особливої необхідності. Людина відчуває стрес і починає їсти. Таке харчування необов'язково є неправильним. Люди можуть їсти занадто багато і здорових продуктів. Але частіше – шкідливу їжу.

У будь-якому випадку потрібно контролювати прийом їжі і не допускати переїдання. Адже це не тільки загрожує набором ваги, але і негативно відіб'ється на здоров'ї.

Вміст матеріалу

Ознаки компульсивного переїдання

Як відрізнити це переїдання від інших харчових розладів? Є певні ознаки, які на нього вказують.

1. Зайва вага з самого дитинства

Харчування людини не виникає з нічого. Ми формуємо звички з дитинства і беремо приклад з батьків. Компульсивное переїдання часто виникає в юності. Діти відчували негативні емоції і стрес, з-за чого почали переїдати. Зайва вага міг з'явитися вже в цю пору. У дорослому житті звичка заїдати стрес їжею збереглася.

2. Постійні дієти

Компульсивное переїдання часто зустрічається у людей, які сидять на дієті. Вірніше, вони намагаються худнути. Коли ви їсте занадто багато, ви не можете не розуміти, що це ненормально. Ви відчуваєте провину і намагаєтеся загладити її дієтою. Але, коли знову з'явиться стрес, ви зриваєтесь.

3. Швидкий прийом їжі

Ви їсте не тільки багато, але і швидко. При цьому ви не насолоджуєтеся їжею і не пережовуєте її. Ви помічали, що інколи могли їсти так швидко і багато, що вам ставало погано. Вам соромно своїх харчових звичок, тому ви волієте є, уникаючи компанії.

4. Нерозбірливість у харчуванні

Якщо ви відчуваєте смуток, тугу або навіть нудьгу, вам все одно, що ви будете їсти. Ви готові робити це і в будь-якому місці, навіть не відчуваючи голод. Звичайно, таке харчування і безладний раціон вам шкодять. Ви, можливо, навіть розумієте це. Але не знаєте, як з цим боротися. Не хвилюйтеся, зараз ми вам розповімо, як вберегти своє здоров'я.

5 засобів боротьби з компульсивним переїданням

1. Розкажіть про нього рідним або друзям

Вам важливо озвучити проблему. Якщо ви відчуваєте, що переїдання губить ваше здоров'я, зверніться за медичною допомогою. Але якщо ви лише підозрюєте наявність розлади, поговоріть з близькими людьми. Вони стануть для вас опорою і підтримкою, допоможуть усвідомити, що ви в силах впоратися і побороти звичку.

2. Не ставтеся до себе занадто суворо

Коли ви відчуваєте провину, корите себе за з'їдене, ви собі не допомагаєте. З'їли одну шоколадку? Нічого страшного. Наше психічне здоров'я і настрій також важливі. Не навішувати на себе ярлики. Не карайте себе жорсткими дієтами. Вам потрібно для початку змінити своє ставлення до себе.

3. Зупиняйте себе «в потрібний момент»

Перед тим, як з'їсти шматочок піци, запитайте себе, а голодні ви. Якщо голоду немає, відкладіть їду в сторону. Контролюйте і дисциплінуйте себе. Потроху зменшуйте темп, їжте повільніше і менше.

4. Їжте в компанії людей

Зміна обстановки піде на користь вашим харчовим звичкам. Їжте з друзями або у громадському місці. Адже це вбереже вас від зловживання їжею. Ви просто не захочете допустити переїдання у всіх на виду. Якщо ви хочете змінити раціон, намагайтеся вибирати місця, де є меню зі здоровим харчуванням.

5. Уникайте жорстких дієт

Коли ми обмежуємо свій раціон, ми відчуваємо себе нещасними. А якщо у вас компульсивное переїдання, це призведе до чергового «зриву». Їжте повноцінно і різноманітно. Для того, щоб підтримувати здоров'я і нормальну вагу, не потрібно голодувати. Ваш раціон також не повинен складатися з одних лише овочів. Не забувайте, що компульсивное переїдання – це не кінець світу. І навіть не хвороба. Ви в силах змінити свої харчові звички. Головне – почати діяти.

Читайте також Корисні продукти, які повинні бути в раціоні восени

Наука підтвердила: обійми дійсно роблять нас краще
© seb_ra/iStock Відчуваєте себе емоційно пригніченими? Не хвилюйтеся, є рішення – це обійми. Вони здатні повернути яскраві фарби. CNN розповідають, чому варто обніматися
Розлад харчової поведінки: що це таке і як його розпізнати
Розлад харчової поведінки не завжди легко розпізнати, тому варто бути уважнішими до симптомів. Деякі види цього порушення можуть призвести навіть до летального
Важливі причини переїдання, до яких не відноситься дієта
© rawpixel.com/Pexels Окрім жорсткої дієти, яка часто супроводжується зривами, існує ще дуже багато причин, за якими ви можете переїдати. Ось список найбільш поширених
Корисна їжа для тих, хто схильний до переїдання
©AnnaPustynnikova/IStock У хвилини слабкості всі ми іноді дозволяємо собі з'їдати більше, ніж потрібно організму. Однак, регулярне переїдання загрожує розвитком
Настанови тренера: як втратити жир, використовуючи спеціальну "шкалу голоду"
© tarasov_vl/IStock Ви повинні відчувати голод протягом усього дня, щоб знати, що ви перебуваєте в дефіциті калорій і втрачаєте жир? Ви не знаєте, як дізнатися, чи
Черофобия: що це таке і чим вона нам загрожує
Черофобия: що це таке і чим вона нам загрожує
Черофобия: що це таке і чим вона нам загрожує
31.05.19 Поради про саморозвиток
© fizkes/iStock Психічне здоров'я людини продовжує цікавити вчених і лікарів. Тривожність, стрес, фобії – ми, можливо, не з чуток знаємо про ці речі. Але психологія