10 продуктів, які покращують мозкову діяльність
16.04.2019 649 0 newsdaily.org.ua

10 продуктів, які покращують мозкову діяльність

В закладки

10 продуктів, які покращують мозкову діяльність

©AlexanderStein/Pixabay

Якість харчування прямо пропорційно впливає на мозкову діяльність людини.Саме тому ми зібрали ті продукти, які потрібні мозку.

Чай

© Maria Tyutina/Pexels

Дослідження показали, що саме поліфеноли чаю здатні уповільнювати руйнування нейропередатчиков, які відповідають за когнітивні здібності людини. У напої міститься амінокислота L-теанін, яка проникає в мозок, а її дія подібно кофеїну: вона зменшує вплив навантаження чи стресу і покращує пам'ять.

Шпинат

У ньому міститься йод, необхідний для нормальної роботи щитовидної залози, а вона в свою чергу впливає на розумовий розвиток. Вітамін С, який міститься в шпинаті в надлишку, покращує стан нервових клітин і нейронів головного мозку.

Горіхи

©Pixabay

У багатьох горіхах міститься вітамін В1. Завдяки йому мозок розвивається, ви можете мислити, фантазувати, формувати спогади, будувати плани. Недолік цієї речовини веде до розумової плутанини, мовленнєвої слабкості, втрати пам'яті і втрати розумною розумової діяльності.

Яйця

Жовток яйця багатий залізом і лецитином. Ознаки дефіциту заліза виражаються в запамороченні, погіршення пам'яті, зниження уваги та уповільнення розумового розвитку. Недолік в організмі лецитину уповільнює розумові процеси незалежно від віку. Від нестачі білка страждає в першу чергу центральна нервова система і головний мозок.

Молоко

©Pixabay

Добре засвоюваний і збалансований з фосфором кальцій, який є у молоці, необхідний для нормального функціонування нервової системи. Кальцій дозволяє нормально передаватися нервовим імпульсам, він необхідний для рівноваги процесів збудження і гальмування в головному мозку.

Риба

Для живлення мозку потрібні поліненасичені жирні кислоти омега-3 і омега-6, які є в рибі. Ці кислоти забезпечують клітини енергією і роблять можливим проходження міжклітинних нервових імпульсів, від яких безпосередньо залежить стабільність роботи нервової системи.

Яблука

© Pixabay/Pexels

Ці фрукти допоможуть уникнути труднощів, пов'язаних із запам'ятовуванням складної інформації. Це все завдяки залізу. Саме воно покращує здатність до запам'ятовування і концентрації уваги, так як цей елемент бере участь у процесі переносу кисню.
Антиоксидант кверцетин у складі яблучної шкірки захищає клітини мозку від пошкодження, запобігаючи їх загибель.

Глива

Цей гриб може похвалитися повним спектром вітамінів групи В, яких потребує мозок. Кількість вітаміну РР в гливі перевищує його вміст у будь-яких овочах.

Шоколад

©id-art/IStock

Він завдяки глюкози стимулює роботу мозку, прискорює реакцію, покращує сприйняття і пам'ять. Флавони в складі шоколаду належать до групи рослинних флавоноїдів і стимулюють когнітивні навички.

Прянощі

Наприклад, розмарин знижує стомлюваність мозку, дає відпочинок перед новим завданням, готує резерв розумових зусиль. Шавлія здатний поліпшити пам'ять. М'ята тонізує, чебрець, або чебрець забезпечує стабільну роботу нервової системи, базилік цінний корисними вітамінами В2, РР і С, а меліса має заспокійливу дію, допомагає зосередитися на поставленій задачі.

Ці продукти допоможуть поліпшити роботу головного мозку.

Читайте також 7 незамінних правил для здорового мозку

10 продуктів, які змушують думати якісніше
©Pixabay Щоб поліпшити пам'ять і змусити мозок працювати більш активно, потрібно їсти правильні продукти. Вони будуть особливо корисними для школярів і студентів, адже
5 вітамінів, які обов'язково потрібні вегетаріанцям
© Serena Williamson/IStock У сучасному світі такі системи живлення, як веганство і вегетаріанство набувають величезну популярність. Прихильники рослинної дієти, як
Корисні продукти на кожен день, з якими мозок працює краще
© Tijana87/iStock Найкращі способи підтримати здоров'я і діяльність мозку – це вивчати мови, розгадувати кросворди і ... збагачуватися антиоксидантами! Продукти, багаті
Що з'їсти для кращої роботи мозку: 9 закусок, які необхідні на протязі дня
© Milkos/iStock Ви любите смачно поїсти? Тоді ви напевно помічали, скільки приводів перекусити з'являється протягом дня. Наприклад, ви нервуєте або вам нудно, а може
Науково доведені переваги для здоров'я какао-порошку і темного шоколаду
© nickpo/iStock Какао-порошок дійсно є суперпродукт, оскільки в ньому міститься величезна кількість амінокислот та інших корисних речовин. Цікаво, що насправді какао – це
5 продуктів, які дозволять мозку краще працювати
© rawpixel/Pixabay Чим більше навантаження отримує ваш організм протягом дня, тим більше і різноманітніше має бути ваше меню. І це стосується не тільки фізичних