9 видів овочів, які викликають здуття живота
16.04.2019 1 238 0 newsdaily.org.ua

9 видів овочів, які викликають здуття живота

В закладки

9 видів овочів, які викликають здуття живота

©Pixabay

Здуття живота – неприємне і дискомфортний стан, яке погано впливає на ваше самопочуття і працездатність. Щоб його уникнути, потрібно зменшити вживання продуктів, які можуть надовго затримуватися в травному тракті.

Сайт My Domaine наводить список з 9 овочів, які можуть викликати здуття живота:

1. Квасоля

Вам, напевно, вже відомо, що боби, сочевиця і особливо квасоля можуть викликати дискомфорт у шлунку. Причина цього полягає в тому, що вони містять цукор і волокна, які важко засвоюються організмом. Коли ці речовини направляються в товсту кишку, бактерії живляться від них, викликаючи здуття живота. Але є і хороша новина: ви можете «привчити себе до перетравлювання бобових, якщо будете вживати їх не час від часу, а регулярно.

© Pixabay

2. Броколі

Броколі містить цукор, званий раффинозой, що ваше тіло засвоює не повністю. На щастя, існує спосіб полегшити цей процес: щоб активізувати травлення, додайте брокколі лимонний сік.

© seriouseats.com

3. Горох

Горох теж відноситься до бобових, які поглинаються організмом не повністю, тому не варто додавати в їжу занадто багато. Для кращого перетравлення поєднуйте горох з рисом або квіноа.

© Angele J/Pexels

4. Цвітна капуста

Як і брокколі, цвітна капуста є членом сімейства хрестоцвітних і теж важко засвоюється організмом. Хороший спосіб полегшити її перетравлення – обробити термічно, тобто приготувати. Це значно пом'якшить її волокна та поліпшить процес травлення.

© Pixabay

5. Гриби

Гриби теж містять незграбний цукор, званий рафинозой, який може сприяти утворенню газу та здуття живота.

©Pixabay

6. Кукурудза

Кукурудза містить тип вуглеводів, який важко переробити вашому організму. Це може призвести до ферментації бактерій і появі здуття живота.

©Rd.com

7. Шпинат

Сирий шпинат містить багато нерозчинної клітковини, яка наповнює шлунок і може викликати біль і роздування. Щоб полегшити травлення шпинату, додавайте його в свої ранкові смузі, так як подрібнення руйнує деякі жорсткі частини листя.

©Pixabay

8. Зелений болгарський перець

Чи знаєте ви про те, що зелений болгарський перець насправді є просто незрілим, і потім він перетворюється у червоний, помаранчевий або жовтий? Оскільки він не досяг повної зрілості, у ньому є певна гіркота, яка ускладнює перетравлення.

© InspiredImages/Pixabay

9. Цибуля біла

Цей овоч містить певний тип цукру, що ваше тіло не може обробити повністю. Це може викликати здуття, газоутворення і навіть біль.

©Pixabay

Якщо проблеми з травленням, метеоризм і здуття наздоганяють вас досить часто, спробуйте відмовитися від цих продуктів.

Читайте також 2 рецепта з батату, коли хочеться солодкого

10 продуктів, які викликають здуття живота і їх нейтралізатори
Напевно вам знайоме це відчуття — прокидаєшся вранці, радієш своєму плоскому животу, і раптом, одразу після сніданку, раздуваешься як повітряна куля. Якщо ви кожен день
5 напоїв для позбавлення від здуття живота
©Pixabay Здуття живота змушує вас почувати себе досить незручно протягом дня. Воно може бути викликано різними причинами, серед яких: неправильне харчування, газовані
Як швидко позбутися від здуття живота
© metamorworks/iStock Важливо знати, як швидко позбутися від здуття живота, щоб не зіпсувати плани на вечір. Byrdie розповідають, як впоратися з таким станом і на які
Як харчуватися при підвищеній кислотності шлунка
© Magda Ehlers/Pexels Накопичення кислоти в шлунку може викликати неприємне відчуття печіння. Це може призвести до печію, відрижку, здуття живота, розладу шлунку,
Важливі причини, за яких виникає здуття живота
©Tharakorn/IStock Здуття живота є одним з найбільш поширених проблем, пов'язаних з травною системою. Ви не їли перероблені продукти харчування або жирну їжу. Ви не пили
5 поширених причин здуття живота
5 поширених причин здуття живота
5 поширених причин здуття живота
27.04.19 Поради про саморозвиток
© derneuemann/Pixabay Метеоризм розпізнати не так-то й важко: він характеризується здуттям живота, відчуттям розпирання у животі, відчуттям важкості, гикавкою,